Na pulty míří Nájezdy synů, historický román z prostředí vikinských výprav

Datum vydání 20. 9. 2019Shlédnutí 3 205×Sdílení článku60Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Oblíbili jste si populární seriály Vikingové 87 % nebo The Last Kingdom 83 %? Tak to vás možná zaujme připravovaná kniha Vikingové: Nájezdy synů, která má v češtině vyjít už 14. října letošního roku. Volně navazuje na první díl s podtitulem Pomsta synů, přečíst si ji však můžete i samostatně.

Příběh se odehrává v roce 868, kdy plují dva tisíce nájezdníků na osmdesáti lodích až ke břehům muslimského Španělska aby tam plenili a loupili. Překvapí je ale protiútok a jedna z lodí se ocitne uprostřed moře osamocena, daleko od zbytku vikinské flotily.

Vikingové: Povíme, jakými skutečnými událostmi se tvůrci seriálu inspirovali

Aby toho nebylo málo, na palubě se skrývá tajemný vrah. Ten zabíjí členy posádky jednoho po druhém a hlavní hrdina Rolf ho bude muset odhalit dřív, než bude pozdě.

Děj se inspiruje skutečnými událostmi raného středověku a divákům již zmíněných Vikingů bude velice povědomý. V knize totiž vystupují postavy jako Bjorn Jernside, Sigurd Slangeoje či Halfdan Hvidsark. Jedná se samozřejmě o syny legendárního Ragnara Lodbroka.

Příběh napsal dánský spisovatel Lasse Holm, který vystudoval grafický design v Kodani a své schopnosti v oboru uplatnil i při vytváření map pro zmíněné knihy.

Knihu Vikingové: Nájezdy synů si můžete již v současné době předobjednat v e-shopu Knihy Dobrovský, čímž ušetříte padesát korun. K dispozici je přitom samozřejmě i první díl, a to i v podobě e-knihy.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *