Star Wars: Režisér se prý sérii nesnaží opravit, Chris Evans by se ukázal ve filmu Kevina Feigeho

1. 10. 2019 2 984×26 světlý/tmavý vzhled

S blížící se premiérou deváté epizody Star Wars   se mnozí fanoušci ptají, jak se nový film postaví k odkazu předchozího osmého dílu 72 %. Ten totiž rozdělil diváky na dva tábory – některým se poměrně razantní změny režiséra a scénáristy Riana Johnsona   líbily, jiní je považují za zradu mytologie předaleké galaxie.

Režisér sedmé a nyní i deváté epizody J. J. Abrams   sice připustil, že on sám by Posledního z Jediů natočil jinak, to ale ostatně každý tvůrce. Nemá nejmenší potřebu něco opravovat, naopak hodlá ctít kolegův příspěvek do širšího univerza. I přesto, že by sám podobná rozhodnutí třeba neudělal, jak se naučil třeba během let své práce na televizních seriálech.

Star Wars: Komiks odhalil statečnou ženu, která málem zabila Dartha Vadera

Abrams také prozradil, že Vzestup Skywalkera prohloubí vztah Kyla Rena a Rey, který vznikl už během vyslýchání druhé jmenované zhruba v polovině sedmého dílu. Rian Johnson ho prý vybudoval fascinujícím způsobem a Abramsův tým nyní na tuto práci navázal.

Dočkali jsme se nové fotky z filmu, v němž nějaká modrá energie sráží Kyla Rena a jeho stormtroopery. Nevidíme, co přesně je jejím zdrojem, mezi fanoušky se však čile spekuluje, že by mohlo jít o motory ikonické vesmírné lodi Millenium Falcon, která zrovna prchá ze sevření Prvního řádu. Jiní zase navrhují, že Ren nejspíš právě sleduje test nové zbraně.

Zdá se, že se temný válečník drží na nohou s použitím Síly, v levé ruce pak navíc svírá svou opravenou přilbu.

Devátá epizoda nám po světech jako jsou Tatooine, Geonosis, Jedha nebo Jakku ukáže další nehostinnou kouli jménem Pasaana. Dozvěděli jsme se to z nedávné várky hraček a dalších materiálů s motivy nadcházejícího snímku. Vyprahlých pustin je zjevně plná galaxie, takže začínáme víc chápat averzi mladého Anakina Skywalkera k písku.

Star Wars: Jak vznikaly záběry Lukova vznášedla ze čtvrté epizody? Filmaři použili zrcadlo

Herec Joonas Suotamo  , který převzal postavu Chewbaccy po zesnulém Peterovi Mayhewovi  , lákal v nedávném rozhovoru na skvělý příběh devátého dílu. Vyhýbavě však odpověděl na otázku, zda uvidíme v budoucnu víc z oblíbeného Wookieho. Prý bude záležet na příběhu. To by mohlo znamenat, že populárnímu chlupáčovi ve Vzestupu Skywalkera hrozí, že bude následovat svého kamaráda Hana Sola do hrobu.

O palcové titulky se pak postaral i Chris Evans  , známý hlavně jako Captain America ze superhrdinského univerza MCU. Nedávno jsme se totiž dozvěděli, že bude na nějakém projektu ze světa Star Wars pracovat i šéf Marvel Studios Kevin Feige  .

Server Collider se proto na svém twitterovém účtu zeptal, kterého z herců MCU by lidé rádi viděli v předaleké galaxii, na což Evans zareagoval lakonickým: „Mě.“

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: