Spider-Man v Neuvěřitelném Hulkovi, Thanosovo mládí: 9 zajímavých nápadů, které se do MCU nedostaly

2. 10. 2019 18 945×66 světlý/tmavý vzhled

Už před časem jsme v článku o alternativních scénářích filmů psali o tom, že měl Thor původně ve snímku Temný svět 72 % porazit elfího padoucha Malekitha meziplanetárním bleskem, svolaným ze všech Devíti světů. Napadlo nás proto prozkoumat, jaké další zajímavé nápady se do superhrdinského světa MCU nakonec nedostaly.

1) Spider-Man v Hulkovi

Třeba ve filmu Neuvěřitelný Hulk 63 % se mohl ukázat všemi oblíbený Spidey ze sousedství a přispět titulnímu zelenáčovi pomocnou pavučinou. Režisér Louis Leterrier   se prý pokoušel přesvědčit studio Sony Pictures, aby mu půjčilo postavu, kterou tehdy ještě hrál Tobey Maguire  .

Avengers: Víme, co měl původně v příběhu dělat Thor či jak vznikala scéna s portály

Čas ale ještě nedozrál – v Sony se k podobnému kroku odhodlali až v době před premiérou filmu Captain America: Občanská válka 78 %. Nedali dokonce ani svolení, aby se Columbia University v Hulkovi jmenovala Empire State University, tedy stejně jako v pavoukových příbězích.

2) War Machine jako sólo hráč

Kdysi se plánovalo, že by mohl dostat vlastní sólovku i Rhodey alias War Machine, jeden z bočních hrdinů a věrný kamarád Tonyho Starka. Marvel se ale prý rozhodl snímek netočit někdy po premiéře třetího Iron Mana 80 %. Přesto díky herci Donu Cheadlovi   zhruba víme, o čem by zhruba byl příběh.

Prý by se soustředil na konflikt Rhodeyho superhrdinské role s jeho vojenskou kariérou. War Machine by mohl skončit jako uprchlík, nebo být dokonce zproštěn služby. Rozhodně bychom se dočkali napětí mezi oběma světy, jichž je postava součástí.

3) Thanosova historie

Loňští Avengers: Infinity War 86 % mohli obsahovat zhruba desetiminutovou část, v níž bychom se dozvěděli leccos o minulosti arcipadoucha Thanose. Viděli bychom ho prý zamlada, jak se snaží přesvědčit další příslušníky své rasy o neudržitelnosti jejich způsobu života.

Mrtvá filmová univerza: 5 sérií, které se neúspěšně snažily napodobit úspěch Marvelu

Následně by byl poslán mimo planetu do vězení, odkud by sledoval zánik svého bývalého domova. Existuje dokonce i concept art, který vám mladou verzi záporáka ukáže. Prohlédnout si ho můžete třeba tady. Thanosův příběh nakonec natočen nebyl zejména proto, že se do filmu zkrátka nevlezl.

4) Maya Hansen jako záporačka

Ve snímku Iron Man 3 zjistíme, že za teroristickými útoky otřásajícími Spojenými státy ve skutečnosti nestojí tajemný Mandarin, ale zneuznaný Aldrich Killian. Podle původního plánu však neměl být ústředním záporákem on, nýbrž Starkova další známost z přelomu tisíciletí, Maya Hansen.

Tvůrci se prý rozhodli jinak z poměrně bizarního důvodu – Marvel se údajně bál, že by se filmová ženská akční figurka hůř prodávala.

5) Syn proti otci

Celé roky před tím, než spatřil světlo světa první Iron Man 82 %, pracovala na scénáři společnost New Line Cinema. Ta plánovala Tonyho Starka poštvat proti jeho otci Howardovi, který by zkopíroval synovu technologii a stal by se zákeřným War Machinem.

Studio ale nakonec přišlo o svého režiséra, film nevznikl a práva se vrátila Marvelu, který nám dal verzi obou Starků, kterou známe dnes.

6) Wasp místo Black Widow

V jedné verzi scénáře prvních Avengers 83 % nepočítal režisér Joss Whedon   s návratem Scarlett Johansson   do role Black Widow. Proto se rozhodl, že dá roli jiné superhrdince, konkrétně Wasp. Prý ale nedokázal napsat scénář tak, aby zahrnutí zcela nové postavy bez problémů fungovalo.

7) Zničení Avengers

Několika změnami prošla i letošní obří týmovka Avengers: Endgame 84 %. O většině z nich jsme na našem webu už psali, vypíchneme ale aspoň moment, který mohl předcházet finální bitvě hrdinů s Thanosem. Měli jsme totiž zjistit, že se padouch vydal v alternativním roce 2014 na Zemi a povraždil tamní verzi Avengers.

Neznámá tvář na pohřbu Tonyho Starka? Už jste ji kdysi v MCU zahlédli

Měl dokonce ukázat hlavním postavám uťatou Captainovu hlavu, což asi bylo na poměry Marvelu až trochu moc drastické.

8) Anglicky mluvící Groot

Víte, že existuje alternativní verze scénářů obou dosavadních dílů Strážců Galaxie? Všechno, co říká Groot, je v ní přeloženo do angličtiny. Pokud si ji ale chcete přečíst, máte smůlu. K dispozici ji má jen samotný scénárista a režisér James Gunn   a pak už jen herec Vin Diesel  , který stromovitého tvora dabuje. Nikdo jiný se k ní nedostane.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: