Spider-Man: Mrkněte na vystřižené scény ze Spider-Mana, na studio Disney se snáší kritika

3. 10. 2019 5 807×32 světlý/tmavý vzhled

Pavoučí hrdina Spider-Man se nedávno vrátil zpět do propojeného superhrdinského vesmíru MCU. Zároveň se jeho nejnovější snímek Daleko od domova 79 % dočkal v Americe digitálního vydání a k dispozici už je i na discích Blu-ray. Při té příležitosti jsme se dočkali i nějakých těch vystřižených scén.

Jedna se týká Petera Parkera a jeho nové lásky MJ. Odehrává se v letadle během zpáteční cesty do Spojených států, kdy dvojice usne s hlavami opřenými o sebe. Následuje pak scéna s tetou May, kdy jí Peter ukazuje brýle Tonyho Starka a May ho ubezpečí, že do nich doroste.

Nakonec jim práci našli: 6 herců, kteří dostali jinou roli, než kterou chtěli původně

Na webu Daily Bugle se pak objevilo video pořízené Flashem Thompsonem, v němž Peterův spolužák popisuje útok Elementálů živě přímo z místa. Doprovodný článek se pak pochopitelně nese v duchu nepřímého obviňování Spider-Mana a poukazuje na zmínky o přítomnosti dronů. Naopak padouch Mysterio je titulován přídomkem velký.

Fanoušci nyní mají možnost vychutnat si nejnovější příspěvek do filmového univerza Marvelu i doma, navíc s klidným vědomím toho, že nakonec nepřišli o propojení pavoukových příběhů s Avengers, Strážci Galaxie a dalšími populárními postavami.

Přesto se najdou tací, kteří evidí návrat Spider-Mana do MCU jednoznačně pozitivně. Obviňují studio Disney a dokonce některé herce, že vzbuzovali mezi fanoušky negativní emoce a v podstatě dotlačili Sony Pictures k dohodě, která je pro Disneyho výhodnější, než kdy v minulosti.

Myšáci si nově přijdou na čtvrtinu tržeb nadcházejícího sólového pavoukova filmu a již tradičně shrábnou samozřejmě i výnosy z prodeje doprovodných hraček a dalších výrobků spojených z filmem. Po nákupu Foxů Disney naprosto dominuje americkému – a tudíž potažmo světovému – zábavnímu průmyslu.

Spider-Man v Neuvěřitelném Hulkovi, Thanosovo mládí: 9 zajímavých nápadů, které se do MCU nedostaly

Jiní se ale domnívají, že si na své přišlo i studio Sony. Obsadí totiž Spider-Mana Toma Hollanda   i do svých nadcházejících samostatných snímků z pavoučího univerza, v nichž bude moci dokázat, že si umí poradit i bez pomoci Marvelu.

Spekuluje se navíc, že Marvel plánuje v nadcházejících dvou filmech, v nichž se Spidey objeví, zakončit příběh populárního hrdiny v rámci MCU. Pokud by to byla pravda, bude mít Disney s postavou daleko víc práce. Plody jeho snahy nakonec potenciálně shrábne Sony, když bude s hercem Tomem Hollandem následně pokračovat v natáčení filmů z vlastního vesmíru.

Situace je zkrátka složitá a až čas ukáže, kdo vytěží z nové dohody více. My jsme rozhodně zvědaví. Dalšího Spider-Mana se dočkáme v červenci 2021.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: