Fantastická zvířata: O čem budou zbývající snímky? Něco málo o nich už přeci jen víme

Datum vydání 7. 10. 2019Shlédnutí 22 365×Názory k tématu6Sdílení článku190Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Po rozpačitém přijetí loňských Fantastických zvířat 64 % bychom se nedivili, kdybyste kouzelný svět Harryho Pottera tak napůl vypustili z hlavy. Přesto se v uplynulých měsících vyrojila celá řada zajímavých fanouškovských teorií ohledně dalších dílů série, z nichž tři nám přišly natolik zajímavé, že jim dnes poskytneme prostor.

1) Kde se bude děj odehrávat

Zaprvé, už zhruba víme, kde se asi bude děj zbylých tří filmů odehrávat. Prvním vodítkem se nám stal tweet spisovatelky J. K. Rowling  , která už před dlouhými třemi lety odpověděla na fanouškovskou otázku, kolik dílů dostane série Fantastická zvířata.

Napsala, že pět. A to v pěti různých jazycích. Nejprve anglicky – a první díl série se odehrával ve Spojených státech. Následně francouzsky – a v Grindelwaldových zločinech hrála ústřední roli Paříž. Pokud stále platí autorčin původní plán, na řadě je nyní němčina.

Vzhledem k tomu, že se Grindelwaldovo sídlo Nurmengard nachází v rakouských Alpách, nadcházející třetí díl by mohl zavítat právě na území našeho jižního souseda. Zbývající varianty pětky jsou ve španělštině / portugalštině a v italštině, což také leccos naznačí.

Zvlášť v kombinaci s jiným autorčiným tweetem, v němž Rowling naznačila, že studuje historii brazilského města Rio de Janeiro v době, v níž se odehrává děj Fantastických zvířat. Oficiálním jazykem této jihoamerické země je totiž portugalština.

2) Zničení krevní smlouvy

Z Grindelwaldových zločinů též víme, že proti sobě titulní padouch a Brumbál nemohou přímo bojovat, neboť uzavřeli krevní smlouvu. Mlok sice dokázal kapky krve v ampulce černokněžníkovi v Paříži ukrást, Brumbál si nicméně dosud není jistý, zda dokáže předmět zničit a smlouvu tak anulovat.

Profesorka McGonagall to v životě neměla lehké. Vysvětlíme, proč se o ní v poslední době mluví

Víme však, že nakonec Grindelwalda porazí ve slavném duelu, takže se mu to evidentně musí nějak podařit. Fanoušci proto přišli s možným řešením.

Jedné kapitole Brumbálovy minulosti se filmy a knihy dosud téměř nevěnovaly. Totiž tomu, že budoucí ředitel Bradavic proslul i jako alchymista a údajně objevil dvanáct využití dračí krve. Co když má některé z nich něco společného i s krevní smlouvou? Je opravdu jen náhoda, že hraje rudá životodárná tekutina důležitou roli hned ve dvou aspektech Brumbálova života?

Harry Potter: 7 zajímavostí, které možná neznají ani zapřisáhlí fanoušci

Nehledě na to, že draci bezpochyby patří mezi titulní fantastická zvířata a mocný čaroděj by měl opět záminku povolat odborníka na slovo vzatého, hlavního hrdinu série Mloka Scamandera.

3) Skutečná identita Credence

A ještě jednu záhadu fanouškovské teorie řeší. Jak je možné, že jsme nikdy neslyšeli o Aureliovi Brumbálovi, čtvrtém dítěti slavné rodiny? A jak je možné, že Credence vůbec existuje, když Percival Brumbál skončil už koncem devatenáctého století v Azkabanu a jeho manželka Kendra zemřela v roce 1899?

Scéna, v níž je Credence jako malé dítě na palubě lodi směřující do Ameriky vyměněn, se přitom odehrává až v roce 1901.

Fanouškovská teorie spekuluje, že Credencův obscurus ve skutečnosti pochází od Brumbálovy sestry Ariany, která trpěla problémy, které projevy obskura extrémně připomínají. Credence by tím pádem nebyl s Brumbálem přímo příbuzný, ale měl by v sobě část jeho sestry – což by vysvětlovalo třeba fénixe v závěru Grindelwaldových zločinů.

Mrzimor: Proč si vážit nejnenápadnější bradavické koleje ze světa Harryho Pottera

Jméno Aurelius je navíc odvozeno od latinského slova pro zlato, zatímco Ariana zase od velšského slova pro stříbro. Je to jen náhoda, nebo jsme něčemu na stopě?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *