Rick and Morty: Vybrali jsme 7 nejlepších epizod populárního seriálu. Shodnete se s námi?

Datum vydání 10. 10. 2019Shlédnutí 9 935×Názory k tématu1Sdílení článku132Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Už příští měsíc dorazí prvních pět epizod čtvrté řady seriálu Rick a Morty 92 %. Rozhodli jsme se proto ohlédnout se za dosavadními třemi sériemi a vybrat sedm našich oblíbených epizod. Pokud mezi nimi bude chybět zrovna nějaká vaše oblíbená, určitě nám dejte vědět do komentářů!

7) Rest and Ricklaxation

Není jednoduché být dobrodruhem cestujícím dimenzemi. Zjistí to i Morty, který konečně dostane šanci pozvat Jessicu na rande… jen aby ho Rick znenadání odtáhl na nebezpečnou výpravu, která si málem vyžádá životy obou. Hrdinové se vrátí strhaní, vyčerpaní, na prahu zoufalství.

7 zajímavostí o seriálu Rick a Morty: Jeho postavy uvedly na trh starou omáčku a zabily Simpsonovy

Rozhodnou se proto použít přístroj, který člověka psychicky detoxikuje. Procedura sice uspěje, ale trochu jiným způsobem, než by asi hrdinové čekali. Vytvoří totiž toxické kopie Ricka a Mortyho, které obsahují všechno, co na sobě obě postavy považují za nežádoucí. Zároveň ztratí i spoustu svých sympatických vlastností: Morty už není takový sympatický nešika a Rick poprvé v životě používá bezpečnostní pásy.

Po premiéře tohoto dílu se mimochodem na obrazovkách diváků programu Adult Swim objevilo úmrtní oznámení pro scénář sedmé řady seriálu Hra o trůny 91 %, které si dělalo legraci z upadajících kvalit tehdy nejnovější sedmé série. Tvůrci samotní s ním neměli nic společného, leckoho na internetu však pobavilo stejně, jako samotná epizoda.

6) The Wedding Squanchers

Birdperson během své svatby s Tammy odhalí Beth, že on a Rick jsou hledanými zločinci a rebely, jimž jde po stopě Galaktická federace. Přesto je šokován, když se záhy ukáže, že jeho novomanželka patří mezi tajné agenty a několikrát ho střelí.

Rickovi a jeho rodině se sice podaří ze svatby uprchnout, ale návrat na Zemi nepřipadá v úvahu. V naší galaxii se naštěstí nacházejí hned tři planety podobné té naší. Na jedné je ale všechno na klasech, druhou obíhá neustále vřeštící slunce a třetí je úplně mrňavá.

Rodina pochopitelně není z nového domova příliš nadšená, a tak se Rick dobrovolně udá Federaci za zvuku Hurt od Nine Inch Nails, aby ostatním umožnil vrátit se domů.

5) A Rickle in Time

Rick vůbec často řeší problémy po svém. V závěru první řady například jednoduše zmrazil čas, aby měli s Mortym a Summer čas uklidit před příchodem Jerryho a Beth. Tato manipulace se ale neobešla bez komplikací a záhy vznikne postupně až 64 možných nestabilních realit.

Rickovi se sice podaří spojit všechny verze Summer do jedné, jednomu Mortymu se však rozbije příslušné zařízení. Rick vzácně ukáže náklonnost, kterou ke svému vnukovi chová a dá mu svůj vlastní obojek. Na poslední chvíli stihne modlitbou na rtech zachránit i sám sebe, jen aby se vzápětí Bohu vysmál.

Bambi vs Godzilla: Ukážeme 7 nejbizarnějších crossoverů všech dob

Potitulková scéna pak ukazuje, jak dvě bytosti ze čtvrté dimenze zmlátí Alberta Einsteina, kterého si spletou s Rickem, načež se rozzlobený vědec rozhodne, že si začne zahrávat s časem.

4) Morty's Mind Blowers

Aby měla celá rodina o zábavu postaráno, nainstaloval Rick k televizi speciální zařízení, které umožňuje přijímat vysílání ze všech možných dimenzí. Jak první, tak druhá série věnovaly jeden díl tomuto praštěnému vynálezu, třetí řada však přišla s něčím ještě lepším.

Odhalila, že Rick čas od času Mortymu promazával mozek, když jeho vnuk narazil na něco, co pro něj bylo příliš traumatizující, nebo co zahanbovalo Ricka samotného. Dočkali jsme se kupříkladu legendární scény, v níž Morty odposlechne rozhovor veverek a následně se musejí s Rickem okamžitě odstěhovat o dimenzi dál.

3) Auto Erotic Assimilation

Rick se dlouho tvářil jako nihilista pohrdající lidskými vztahy a emocemi, ale my už ho přeci jen známe lépe. Ve třetím díle druhé série jsme třeba zjistili, že kdysi navázal vztah s bytostí jménem Unity, která asimiluje celé národy a vytváří tak životní formu podobnou hmyzímu úlu.

Když se Unity nakonec s Rickem znovu rozejde skrze záplavu dopisů napsaných všemi jejími tvory, Ricka to pořádně zasáhne. Před zbytkem rodiny se sice tváří, jako kdyby se vůbec nic nestalo, jakmile ale sedí samotný v garáži, všechny masky mu spadnou.

Rick zajde tak daleko, že se pokusí anihilovat vlastní hlavu, ale pokus o sebevraždu mu nevyjde. Odpadne totiž a netečně leží celý zbytek dne až do následujícího rána.

2) The Ricks Must Be Crazy

Věděli jste, co pohání Rickův dopravní prostředek? Inu, speciální baterie, která obsahuje vlastní mikrovesmír. Ten poskytuje svému stvořiteli část produkovaného proudu, dodávka ale znenadání přestala. Rick a Morty se proto vydávají najít příčinu problému, zatímco Summer zůstává uvnitř vesmírné lodi, která ji má chránit.

Smích skrz slzy: 5 filmových scén, které jsou smutné a vtipné zároveň

Dělá to mimořádně brutálním způsobem a v průběhu epizody sledujeme řadu bizarních obranných opatření, která způsobí nejednu smrt. Rick s Mortym mezitím zjišťují, že vědec v mikrovesmíru vytvořil vlastní mikrovesmír, který funguje velmi podobně, jako ten Rickův.

Bizarní vynálezy, pořádná dávka pokrytectví postav a černého humoru – epizoda má zkrátka všechno, co jsme si od seriálu zvykli očekávat, a to ve vrchovaté míře.

1) Rick Potion #9

Morty má o svou milovanou Jessicu takový zájem, že poprosí Ricka, zda by mu nepomohl se získáním dívky. A Rick má jeden nápad. Dá vnukovi speciální sérum, které ho má pro Jessicu učinit přitažlivějším. Naneštěstí ale zrovna probíhá chřipková sezóna a sérum se skrze nemoc rozšíří mezi populací. Všichni milují Mortyho.

Rick začne rychle připravovat protilék, ale situaci jenom ještě zhorší. Nakonec hrdinům nezbude nic jiného, než utéct z reality ovládané děsivými zmutovanými monstry do jiné. Rick proto vybere dimenzi, v níž se mu podařilo epidemii zastavit, ale spolu s Mortym zemřel krátce poté.

Hrdinům tak stačí pohřbít zohavené mrtvoly svých dvojníků a mohou žít dál, jako kdyby se vůbec nic nestalo. Existuje snad nějaká epizoda, která by podstatu celého seriálu shrnovala tak efektivně, jako právě tato?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
7 zajímavostí o seriálu Rick a Morty: Jeho postavy uvedly na trh starou omáčku a zabily Simpsonovy

7 zajímavostí o seriálu Rick a Morty: Jeho postavy uvedly na trh starou omáčku a zabily Simpsonovy

Datum vydání 14. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku183
Rick a Morty: Názvy zbylých dílů čtvrté série si utahují z Vetřelce, Star Wars nebo třeba Batmana

Rick a Morty: Názvy zbylých dílů čtvrté série si utahují z Vetřelce, Star Wars nebo třeba Batmana

Datum vydání 15. 4. Autor článku Daniel Názory k tématu33Sdílení článku153
Bambi vs Godzilla: Ukážeme 7 nejbizarnějších crossoverů všech dob

Bambi vs Godzilla: Ukážeme 7 nejbizarnějších crossoverů všech dob

Datum vydání 30. 12. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku143
Rick a Morty: Populární seriál se ještě letos vrátí, tvůrci už dumají nad pátou sezónou

Rick a Morty: Populární seriál se ještě letos vrátí, tvůrci už dumají nad pátou sezónou

Datum vydání 3. 6. Autor článku Aleš Sdílení článku138
4. řada Ricka a Mortyho má datum vydání, odhaleno bylo skrze akcí nabitý trailer

4. řada Ricka a Mortyho má datum vydání, odhaleno bylo skrze akcí nabitý trailer

Datum vydání 8. 10. Autor článku Daniel Sdílení článku132

Clint Eastwood: Legenda americké kinematografie nedávno oslavila 93 let. Co o něm ještě nevíte?

Datum vydání Včera Autor článku Lukáš Sdílení článku1

Transformers: Rise of the Beasts (Transformers: Probuzení monster) se vrací ke kvalitě původního filmu z roku 2007

Datum vydání 8. 6. Autor článku Lukáš Sdílení článku11

John Wick ještě nemá vyřízené všechny účty. Proto se těšme na páté pokračování krvavé ságy

Datum vydání 8. 6. Autor článku Lukáš Sdílení článku32

První trailer na Expendables 4 slibuje brutální podívanou a návrat akčních hvězd.

Datum vydání 8. 6. Autor článku Žaneta Sdílení článku13
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449