Joker: V kinech se mu stále skvěle daří, režisér odhalil, proč tak často tancuje

15. 10. 2019 4 750×25 světlý/tmavý vzhled

Z nedávného Jokera 91 % se stal hit. V uplynulém týdnu znovu překonal očekávání, která naznačovala, že si z amerických kin odnese 43 až 45 milionů dolarů. Gothamský klaun si totiž ze sálů odnesl rovnou 55. Vydělal tak více než dvojnásobek tržeb zbrusu nového Blížence 61 % s Willem Smithem  . V celosvětových tržbách pak už Joker dokonce výrazně překonal půlmiliardovou hranici.

Režisér Todd Phillips   nám navíc vysvětlil, proč titulní postava v průběhu snímku několikrát tancuje. Arthur Fleck v sobě prý má hudbu, která se snaží dostat ven, což se projevuje právě tancem. Zpočátku tak Joker tančí, jen když je sám a v bezpečí, jen aby ve finále snímku, kdy už se nestydí za svou identitu, tancoval před rozvášněným davem.

Marvel: 7 herců, kteří odmítli role v univerzu. Tyto tváře mohly patřit oblíbeným hrdinům

Phillips pak musel čelit i kontroverzi, když prohlásil, že v moderním světě není snadné být vtipný. Lidé se prý velmi snaží ostatní neurazit, protože se bojí, že pak budou muset čelit třiceti milionům negativních twitterových reakcí. Proto se prý mnozí raději ani nesnaží.

Už v uplynulých týdnech na tento komentář nesouhlasně zareagoval režisér snímku Thor: Ragnarok 82 % Taika Waititi  , nověji se ale proti Phillipsovým slovům vymezil i herec Marc Maron  , který má v Jokerovi malou roli před závěrečným vystoupením hlavní postavy v talkshow.

Mnoho lidí si podle něj stále zachovává schopnost bavit ostatní a tabu nejsou ani kontroverzní témata. Jediné, co už dnes není v módě, je bezostyšně se bavit jenom zraňováním ostatních. Pokud má někdo za takových podmínek se zábavností problém, buď svou vlastní přeceňuje, nebo je jednoduše necitlivý.

Druhá kontroverze okolo snímku se týkala jedné z písniček, na které Joker tancuje. Ta je totiž dílem pedofila Garyho Glittera, odsouzeného na šestnáct let vězení v roce 2015. Někteří diváci vyzývali k bojkotu filmu, protože se obávali, že Glitter dostane část peněz z tržeb za práva k písni.

Filmožrout: Nový Joker se v Česku kritikům líbil, některým z těch zahraničních se však nezamlouvá

Tyto obavy se ale před pár dny ukázaly jako bezpředmětné, když vyšel v Los Angeles Times článek, že Glitter již dávno svá díla prodal společnosti Snapper Music a z Jokera tak neuvidí jediný dolar.

Na závěr pak ještě příhodně zajímavost o závěru filmu. Představitel ústřední role Joaquin Phoenix   navrhl, že by mohli tvůrci do titulků propašovat některé nepodařené záběry z natáčení, jak se to dělalo ve filmech kdysi. Zároveň by tím snímek vynahradil chybějící mezititulkové scény, na které si mnozí diváci již v komiksových filmech stačili zvyknout.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: