Thor: Chris Hemsworth promluvil o scénáři Avengers, bůh hromu možná po čtyřce skončí v Marvelu

17. 10. 2019 18 779×49 světlý/tmavý vzhled

Herec Chris Hemsworth  , představitel Thora z propojeného filmového univerza MCU, prozradil o víkendu fanouškům na ACE Comic Conu zajímavou informaci. Když natáčel Avengers: Endgame 84 %, měl prý k dispozici jen jakousi divnou verzi scénáře, která ani nebyla kompletní. Natáčení druhé poloviny snímku tak bylo zcela v rukou tvůrců, co se vysvětlování děje týče.

Hemsworth také žertem zmínil, že se mu vůbec nelíbilo, když Captain America použil v závěrečné bitvě Thorovo kladivo Mjølnir. Prý už je unavený z toho, jak mu všichni pořád ikonickou zbraň berou – čímž jistě narážel na Visiona, který to udělal už ve snímku Age of Ultron 73 %. Nemají si prý co hrát s jeho hračkami. Zvlášť Cap si má vystačit se svým štítečkem.

Thorův meziplanetární blesk, depresivní doktor Brown: 5 filmů, které původně vypadaly úplně jinak

Režisér Taika Waititi  , který v MCU hraje postavu Korga a natočil nejnovější Thorovu sólovku Ragnarok 82 %, zase promluvil o komiksech Mighty Thor, v níž se bohyní hromu stala Jane Foster. Nadcházející snímek Love and Thunder   totiž chystá podobný osud i pro filmovou verzi postavy, kterou hraje Natalie Portman  .

V komiksech se Jane chopí kladiva, zrovna když se u ní objeví rakovina prsu. Mjølnir ji pak po dobu, kdy jím vládne, udržuje naživu a ve zdraví. Waititimu se líbí tento motiv předlohy, neví ale zatím s jistotou, zda jej zachová.

Nakonec jim práci našli: 6 herců, kteří dostali jinou roli, než kterou chtěli původně

Podle nepotvrzených informací serveru We Got This Covered navíc Marvel plánuje nadcházejícím snímkem Love and Thunder příběh Thora Odinsona uzavřít, zatímco Jane Foster údajně dostane vlastní sólovou trilogii. Možná se tak blíží den, kdy poslední člen ikonické trojice Captain America, Iron Man a Thor opustí komiksové univerzum.

Režisér Waititi se též vyjádřil k nedávné kritice Marvelu ze strany režiséra Martina Scorseseho  , který prohlásil, že superhrdinské filmy vlastně nejsou filmy v tom smyslu, že nepředávají emocionální a psychické zážitky lidí jiným lidem. Waititi odpověděl žertem, že už je příliš pozdě na přejmenování MCU na Marvel Tic Universe, tak by z názvu zmizelo slovo cinema.

Jen o trošičku vážněji vzápětí dodal, že marvelácké filmy samozřejmě filmové jsou, neboť se promítají v kinech – a to i v kinech nedaleko od vás, načež režisér šibalsky namířil prst přímo na kameru. Ze Scorseseho kritiky si tudíž zjevně hlavu nedělá.

Zhruba před týdnem jsme se také na Instagramu dočkali zveřejnění dosud neviděného concept artu k filmu Thor: Ragnarok, na němž má hrdina novou zbroj, poměrně odlišnou od svého obvyklého kostýmu. Nejvíc ale bezpochyby zaujme jeho přilba, podobná té z komiksů. Podobnou jsme na hlavě herce Chrise Hemswortha viděli jen jednou, na samotném začátku úplně prvního Thora.

Thor: Odin má v první sólovce boha hromu osminohého koně. Ten pochází z mytologie

Umělec Anthony Francisco, který je autorem konceptu, ke svému dílu doplnil, že se hodně inspiroval tradiční podobou severských bohů a také komiksovými ilustracemi Waltera Simonsona.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: