Kritika Marvelu: Co přesně režisérovi Martinovi Scorsesemu vadí na superhrdinských filmech

19. 10. 2019 3 478×821 světlý/tmavý vzhled

Asi jste už v uplynulých týdnech zaslechli, že se slavný režisér Martin Scorsese   pustil do kritiky superhrdinských filmů Marvelu. Na otázku, zda některý z nich viděl, totiž odpověděl, že to zkoušel. Nešlo to ale prý, protože se ve skutečnosti nejedná o filmy. Ty mají totiž přenášet lidské emoce a psychologické zážitky jiným lidským bytostem.

Herci a režiséři pracující pro Marvel pochopitelně reagovali často podrážděně. Samuel L. Jackson   se nechal slyšet, že i Scorseseho vlastní díla nemají všichni nutně rádi, každý má ale samozřejmě právo na názor. Rozzlobený byl i režisér prvních dvou dílů Avengers Joss Whedon  , byť svého kolegu obdivuje.

Thor: Chris Hemsworth promluvil o scénáři Avengers, bůh hromu možná po čtyřce skončí v Marvelu

Režisér Strážců Galaxie James Gunn   pak dokonce přiznal, že je Scorsese jedním z jeho pěti nejoblíbenějších žijících filmových tvůrců a že zuřil, když lidé kdysi kritizovali Poslední pokušení Krista  84 %, aniž by snímek vůbec viděli. Proto Gunna zarmucuje, když nyní Scorsese odsuzuje jeho vlastní díla, která též nezhlédl.

Smířlivě mluvil i herec Robert Downey Jr.  , byť s dovětkem, že Scorseseho kritika nedává smysl.

Scorsese sám ale nedávno svou kritiku zopakoval a doplnil. Považuje prý marvelovky za něco podobného zábavním parkům a zjevně mu trochu vadí, že si mnozí diváci mohou myslet, že právě tak mají filmy vypadat. Obdivuje prý práci, kterou tvůrci superhrdinských snímků odvedli, bojí se však invaze tohoto druhu kinematografie a doufá, že budou kina stále dopřávat prostor i narativním filmům.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (8 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: