Výměna Jokerů: Uvidíme ještě v roli Jareda Leta ze Sebevražedného oddílu?

24. 10. 2019 5 194×242 světlý/tmavý vzhled

Jak asi víte, nedávný Joker 90 % s Joaquinem Phoenixem   v titulní roli se vůbec neodehrává v tom světě DC, kde existuje Liga spravedlnosti či Sebevražedný oddíl. Právě ve filmu 64 % věnovaném druhému z uvedených týmů se přitom objevila předchozí klaunova inkarnace v podání herce Jareda Leta  . Co se s ní ale stane nyní, když Joker v myslích mnoha diváků srostl s novějším představitelem?

Pokud věříte serveru Hollywood Reporter, je konec. Alespoň to údajně tvrdí jeho zdroje. Ty také vysloveně zmiňují, že Jared Leto nezamíří ani do nadcházejícího filmu Birds of Prey  , ani do nového Sebevražedného oddílu, který v současné době připravuje režisér Strážců Galaxie James Gunn  .

Sebevražedný oddíl: To důležité, co jsme se o filmu Jamese Gunna dozvěděli v poslední době

Ten se před časem k případné roli Jokera ve svém snímku vyjádřil, jak jsme již informovali i na Filmožroutech. Fanoušek se ho totiž zeptal, jak obhájí nezahrnutí postavy do nadcházejícího filmu. Gunn reagoval, že zatím přítomnost Jokera nepotvrdil ani nevyvrátil, ale že případná klaunova absence ničemu vadit nebude. Joker totiž nepatří do Sebevražedného oddílu ani v původních komiksech.

Výše zmíněný článek Hollywood Reporteru ale přináší ještě mnoho dalších zajímavých informací. Tvrdí, že Jared Leto nebyl nadšený z nového Jokera už dávno předtím, než se snímek vůbec začal natáčet. Stěžoval si prý nejenom svým agentům, ale i hudebnímu manažerovi.

Dokonce ho údajně požádal, aby kontaktoval mateřskou společnost filmového studia Warner Bros. a pokusil se film Todda Phillipse   zaříznout dřív, než se kamery stihnou rozběhnout. Jiný zdroj blízký samotnému Letovi nicméně celou epizodu popírá, takže si nemůžeme být jistí, zda k této epizodě skutečně došlo.

Každopádně víme s jistotou, že se Leto rozešel se svou agenturou CCA a vydal se ke konkurenční WME. Zákulisní drby tento krok vysvětlují tak, že herci vadila nedostatečná snaha jeho agentů o zastavení Phillipsova snímku.

Dva roky poté: Co se vlastně pokazilo při natáčení Sebevražedného oddílu?

Jokerovi přitom podle Hollywood Reporteru tak docela nevěřilo ani samotné studio, které prý z nervozity přikleplo filmu nízký rozpočet, aby se vyvarovalo případné finanční ztráty.

Přinejmenším jedna informace z výše popsaných článků ale podle všeho pravdivá není. Totiž že režisér původního Sebevražedného oddílu z roku 2016, v němž se Joker Jareda Leta objevil, nebyl spokojený s hercovým výkonem. Článek tvrdí, že David Ayer   z tohoto důvodu vystřihl řadu klaunových scén, což se skutečně stalo.

Režisér sám však popírá, že by ho Letův výkon nějak zklamal. Na Twitteru se ohradil, že má Hollywood Reporter nepřesné informace a uvedl, že článek nepopisuje pravdivě jeho skutečná slova a skutečné činy.

Oscaroví superhrdinové: 7 filmů komiksového subžánru, které dosáhly na zlatou sošku

Jsme přitom naklonění mu v tomto věřit. Kdyby měl s Letovým Jokerem spojené jen nepříjemné vzpomínky, asi by na svém osobním instagramovém účtu nezveřejňoval nepoužité verze make-upu postavy, jak to udělal ještě před vydáním kritizovaných článků.

Zda ale Leto skutečně vyvinul snahu zadusit Phillipsova Jokera v době, než se přípravy filmu pořádně rozběhly, nemáme šanci zjistit. Mnohé zahraniční servery každopádně herce hájí, protože měl prý plné právo být rozzlobený. Jeho vlastní verze klauna tak nějak nikdy nedostala potřebný prostor.

Jistě víme jen jediné. Po úspěchu nové verze postavy v podání Joaquina Phoenixe prakticky nehrozí, že by se Jared Leto ještě někdy v roli Jokera ukázal. Co to bude znamenat pro propojené univerzum DC, ukáže teprve čas. Warneři si ale stejně od Ligy spravedlnosti nechávají jednotlivé filmy vesměs hrát na vlastním písečku, takže nad padlým klaunem slzy ronit nejspíš nebudou.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)  

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 833

Joker je prvním R-filmem, co pokoří hranici $1 miliardy, kdy se tak stane?

16. 11. Daniel 568

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 514

James Gunn potvrdil jméno a premiéru třetích Strážců Galaxie, odehrávat se budou po Infinity War

16. 5. Aleš 453

Aquaman porazil Temného rytíře a stal se nejvýdělečnějším DC filmem

28. 1. Aleš 424

The Flash: Fotky z natáčení ukázaly Supergirl v kostýmu a Michaela Keatona coby Bruce Wayna

Dnes Aleš

Marvel versus DC? Režisér James Gunn odhalil, že s představiteli obou studií mluvil o crossoveru

Včera Aleš

Luca: Nový film od Pixaru se dočkal pozitivních recenzí. Obyvatelé moře se v něm vydají na pevninu

18. 6. Aleš

Indiana Jones 5: Nechte mě ten film natočit a pak se uvidí, odráží režisér skepsi fanoušků

17. 6. Aleš

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 1113

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 752

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 317