Star Wars se snaží prorazit v Číně, trosky Hvězdy smrti nejsou na Endoru

24. 10. 2019 2 334×17 světlý/tmavý vzhled

Před dvěma lety po premiéře Posledního z Jediů 72 % jsme už i my psali o tom, že film neměl nijak hvězdné přijetí v Číně. Disney se to nyní snaží změnit. Ve spolupráci s populárním autorem internetových knížek jménem Jeho Veličenstvo král vznikne příběh z předaleké galaxie a s údajně autenticky čínskými prvky. Zda tato poněkud bizarní strategie opravdu zabere, se neodvažujeme hádat.

Disney každopádně vedle nového příběhu pošle na servery společnosti Tencent ještě čtyřicet starších Star Wars knih, které budou online čtenářům k dispozici zdarma. Online si čte přes portál Tencentu údajně až 217 milionů čtenářů měsíčně, což rozhodně není nízké číslo.

Star Wars: Seřadili jsme všech 10 dosavadních velkých filmů od nejlepších po nejhorší

Pro rekapitulaci: sedmý díl Síla se probouzí 76 % utržil v Číně 124,2 milionu dolarů, zatímco Poslední z Jediů shrábl ještě skromnějších 42,6 milionu. Žádné z obou čísel však není na tamní poměry kdovíjak hvězdné.

Dozvěděli jsme se také, jak se jmenuje svět, na němž se nacházejí trosky Hvězdy smrti ve Vzestupu Skywalkera. Pokud jste (logicky) tipovali Endor, asi budete překvapeni. Oceánem zalitý měsíc se údajně jmenuje Kef Bir. Je ale samozřejmě možné (a nejspíš pravděpodobné), že se nachází ve stejné soustavě a snad i dokonce obíhá tu samou planetu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: