Je Star Wars opravdu mrtvou sérií? Jak na tom zatím jsou předprodeje pro Vzestup Skywalkera

27. 10. 2019 11 836×1033 světlý/tmavý vzhled

Už od prequel trilogie mnozí hlásili, že Star Wars je pro ně mrtvé, že jediné opravdové Star Wars je původní trilogie a tím to hasne. Stejná vlna se objevila s nástupem filmu Síla se probouzí   a po Posledním z Jediů   to vypadalo, že "fanoušci" zboří svými názory internet. No a nyní, s blížícím se Vzestupem Skywalkera se to děje znovu, je ale Star Wars opravdu mrtvou sérií?

Když se podíváme dva roky zpět, tak dokonce vznikla petice, která žádala vyloučení osmé epizody z kánonu. Nasbírala směšných 116 tisíc podpisů po celém světě a s hanbou upadla v zapomnění. Jen tak pro srovnání, podobné množství získala petice na odstoupení prezidenta Zemana ze svého postu.

A jestli mrtvá série trhá rekordy předprodejů, tak jsme nejspíš vstoupili do éry, kde zombie vládnou filmovému průmyslu. Epizoda IX překonala dosavadní rekord předprodejů za první den Endgamu o 45% a podobná čísla se očekávají i dále.

Palpatinův trůn z traileru pro Vzestup Skywalkera je starší, než byste tušili

Ano, je pravdou, že aktuální trilogie není asi tou nejlepší pro staré fanoušky, ale doba se posouvá dál a s ní se bohužel pro ně musejí vyvíjet i filmy, aby byly zajímavé i pro aktuální publikum. Většina to s klidem přijala, ti co ne ale dokáží na sociálních sítích přeřvat masy a vytvořit tím iluzi, že Star Wars je skomírající sérií.

My ostatní víme své a s nadšením čekáme, co nám 18. prosince 2019 ukáže poslední epizoda ságy Skywalkerů.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (10 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: