Star Wars: Na zrušení trilogie tvůrců Hry o trůny prý měli vliv také toxičtí fanoušci

31. 10. 2019 5 785×2062 světlý/tmavý vzhled

Jak už jsme informovali předevčírem, Star Wars trilogie tvůrců Hry o trůny 91 % Davida Benioffa   a D. B. Weisse   nakonec vůbec nevznikne. Oficiálně za to může nedostatek času, neboť se dvojice údajně nestíhala věnovat předaleké galaxii a zároveň i své práci pro streamovací platformu Netflix. Podle informací Hollywood Reporteru byla však situace mnohem složitější.

Tvůrci se prý ocitli tak trochu uprostřed přestřelky mezi Netflixem a Disneym, který vlastní Lucasfilm. S nástupem nadcházející streamovací platformy Disney+ si totiž začnou oba giganti konkurovat víc, než kdy v minulosti. Vztahy jsou tudíž napjaté, Disney například neakceptuje reklamy Netflixu do své sítě služeb. Producentka Kathleen Kennedy, která dohlíží na předalekou galaxii, byla tudíž z rozpolcenosti Weisse a Benioffa nervózní.

Star Wars: Seřadili jsme všech 10 dosavadních velkých filmů od nejlepších po nejhorší

Na zrušení trilogie měl pak také vliv prý i toxický fandom, jak jeden ze zdrojů nazval diváky nespokojené s finální sérií (či finálními sériemi) Hry o trůny. Weiss s Benioffem se údajně obávali, že by museli čelit podobně tvrdé kritice i v univerzu Star Wars, jak se to stalo třeba režisérovi Rianovi Johnsonovi   po premiéře Posledního z Jediů 72 %.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (20 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: