Producentka Zaklínače zodpověděla otázky ohledně magie, monster i sexu

1. 11. 2019 5 300×136 světlý/tmavý vzhled

Každý, kdo četl knihy, hrál hry, nebo případně i obojí ví, že svět Zaklínače není zrovna místem, kam byste poslali děti na školní výlet. Celá série je pojata dost drsně a okořeněna slušnou dávkou lechtivosti. Ale právě ona surovost a přímočarost jsou jedny z důvodů, proč je tento svět tak oblíbený.

Po odhalení posledního traileru se portálu Variety podařilo ulovit producentu Lauren S. Hissrich   a vyzpovídat ji ohledně jejího pohledu na samotný seriál, proč vybrala herce jaké vybrala, a jak to vlastně bude s nahotou.

Už od svého odhalení je Zaklínač srovnáván se Hrou o trůny   a mnozí se ptají, jestli půjde o obdobnou sérii z dílny Netflixu.

Doufám, že budeme úspěšní! Nic nechci víc, než aby Zaklínač běžel řadu za řadou. Zde ale srovnání končí.

Oba světy toho totiž mají podobného tolik, co dvě strany mince, základ je fantasy, ale jeden svět se zabývá rody a vztahy mezi nimi, a druhý nám naopak dodává linku soustředěnou na několik postav. Navíc, výraznou částí Zaklínače jsou monstra.

Televize dlouho neměly prostředky na to, aby mohly mít dobrá monstra, protože jde o chytré kombinování kostýmů a CG, což je něco, co bylo rezervováno hlavně pro filmy. Geralt je ale lovcem monster, takže tento seriál nemůžeme mít bez nich.

Nepopřeme ani důležitost magie v tomto světě, každý král, který za něco stojí má svého rádce z řad čarodějů či čarodějek. Kouzla sice skrývají obrovskou sílu, ti, co jimi ale oplývají museli v minulosti zaplatit nemalou cenu.

Pokud se hodláte věnovat magii, tak tím něco také ztratíte... postavy jsou tímto nuceny na místa, kde musejí mnohem více používat mozek, než jen spoléhat na jejich kouzelné náčiní.

I Kontinent ale ve své plné šedosti nabízí několik věcí, které rozproudí krev v žilách. Jednou z nich jsou monstra, tou druhou lázně, nahota a sex. Nic z toho ale není součástí, aniž by to nějak nesouviselo se samotným příběhem.

Zaklínač je seriál pro dospělé... lidé si chtějí užít dobrý příběh, takže kdykoliv se dostáváme k sexualitě, tak pro mě je to hlavně o tom, jestli to je důležité pro náš příběh... vždy se vracím zpět k příběhu a postavám, pokud to s tím nemá nic společného, tak to nepotřebujeme.

V rozhovoru se pak ještě vyjadřuje k výběru režisérů a hlavních ženských rolí, které ztvární Anya Chalotra   a Freya Allan  . Podle toho, co Lauren řekla to vypadá, že se v rámci seriálu podíváme i do mládí Yennefer, protože producentka hledala někoho, kdo dokáže zahrát mladou dívku, co má pocit, že nikdy nebude dost dobrá.

Zaklínač: Pohleďte na nové fotografie Yennefer, Geralta a mysteriozního monstra

Obecně nám tento seriál hodlá ukázat příběh tří zlomených a zvláštních postav, Geralt, Zaklínač co není bezcitným zabijákem, Ciri, jenž přišla o svou rodinu a její krev je darem i prokletím, a Yen, která stále hledá své místo v tomto světě. Jak vše bude probíhat uvidíme už 20. prosince.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Zaklínač: První série je dotočena, potvrdil Henry Cavill na svém Instagramu

31. 5. Aleš 534

Zaklínač: co se podařilo, co tak trochu, a co vůbec? Souhrn první řady o Geraltovi, Yen a Ciri

2. 1. Daniel 20363

Poslední trailer pro Zaklínače je tu, ukazuje nám nejen bitvu s Nilfgaardem a milovaného Marigolda

12. 12. Daniel 2322

Zaklínač: Druhá řada nejspíš rozšířila obsazení o další hvězdu ze Hry o trůny. Koho by mohla hrát?

6. 3. Daniel 252

Mark Hamill by si klidně zahrál nějakou postavu v Zaklínači. Koho by mohl ztvárnit?

6. 1. Daniel 2243

Ani sám Michael Caine neví nic o Tenetu, spolupráci s Christopherem Nolanem si ale chválí

Dnes Aleš 15

Astrofyzik Neil deGrasse Tyson prozradil, proč má raději Marvel než DC. Kritizoval přeměnu Hulka

Včera Aleš 16

Star Wars: Kdo učil Leiu používat Sílu? Oficiální novelizace Vzestupu Skywalkera přinesla odpověď

3. 4. Aleš 28

James Gunn nechce odhalit hlavní postavu Sebevražedného oddílu, na filmu stále pracuje

3. 4. Aleš 12

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 131195

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 11731

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 4335