Endgame: Tvůrci vystřihli scény s Ant-Manem i s Black Pantherem, nechtějí návrat Captaina

8. 11. 2019 12 018×155 světlý/tmavý vzhled

I dlouhé měsíce po premiéře velkofilmu Avengers: Endgame 84 %, jímž se završilo prvních jedenáct let propojeného univerza Marvelu, se dozvídáme nové a nové zajímavosti. Víme už například, že měl v obří týmovce dostat víc prostoru král Wakandy, superhrdina Black Panther.

Ve finální verzi filmu napadne hrdinu Thanosův poskok Ebony Maw, který se mu pokusí sebrat rukavici s Kameny nekonečna. Včas ale zasáhne Spider-Man, mocnou zbraň převezme a uteče s ní. V závěru bitvy pak Maw zahyne, když Tony Stark vyhladí nepřátelskou armádu svým lusknutím.

Avengers: Víme, co měl původně v příběhu dělat Thor či jak vznikala scéna s portály

Podle jednoho z tvůrců měl ale Black Panther s Mawem bojovat déle. Jeff Ford mluvil doslova o propracované sekvenci. Tvůrcům ale nakonec přišlo, že by měl každý moment celé finální bitvy vést k závěrečné konfrontaci Iron Mana s Thanosem, od které by nic nemělo odvádět pozornost.

Proto byla možná vystřižena i další scéna, tentokrát s Ant-Manem a Wasp. Hmyzí hrdinové se totiž měli pokusit nastartovat svou dodávku spojením drátů. Když se jim to však povedlo, mělo prý začít hrát rádio (konkrétně Come On Get Happy od Partridge Family) a přilákat pozornost nestvůrných outriderů, kteří slouží Šílenému titánovi.

Ti měli začít vtipně vystrkovat hlavy směrem k nečekanému zvuku a Ant-Man a Wasp se následně museli zmenšit a skrýt. Humorný moment s hudbou známou z druhé mravenčí sólovky se ale nakonec do filmu nedostal, přestože byl podle Forda velice drahý.

Scénáristé Christopher Markus   a Stephen McFeely   zase prohlásili, že by byli rádi, kdyby měl Captain America už napořád pokoj. Nelíbilo by se jim, kdyby někdo v budoucnu vymyslel nějaký důvod, proč hrdinu opět povolat do akce. Takový krok by podle nich zpětně poškodil i film Avengers: Endgame.

Avengers: Doctor Strange musel prožít všech 14 000 605 špatných budoucností

Milují prý Captaina i jeho hereckého představitele Chrise Evanse  , podobně jako Tony se ale i Steve Rogers dostal do fáze, kdy už v superhrdinské kariéře nemá pokračovat.

Před pár dny jsme se také dozvěděli, že budou noví Avengers dostupní na streamovací platformě Disney+ okamžitě v den zahájení provozu, tedy 11. prosince. Čeští fanoušci nicméně v tomto mají prozatím smůlu, neboť u nás Disney+ zatím fungovat ještě nebude.

Herec Chris Evans také před časem prozradil, že omylem vyspoiloval důležitý zvrat v Endgame jednomu ze svých kolegů. Konkrétně scénu, v níž Captain America předá štít – a s ním symbolicky i svou roli – kamarádovi Falconovi. Evans příslušnou část scénáře poprvé četl během natáčení v Atlantě.

Když pak následně potkal s kolegou Anthonym Mackiem  , který Falcona hraje, zeptal se ho, co si o momentu mezi jejich postavami myslí. Ukázalo se nicméně, že Mackie scénář dosud nečetl a stal se tak obětí spoileru k vlastnímu filmu. Herec měl prý každopádně z tohoto zvratu velkou radost, takže Evansovi jistě rychle odpustil.

Kritika Marvelu: Co přesně režisérovi Martinovi Scorsesemu vadí na superhrdinských filmech

Poslední z novinek, které dnes zmíníme, se už netýká přímo Endgame, ale spíš širšího univerza MCU. Herec Ben Mendelsohn  , který v superhrdinském vesmíru hraje vůdce skrullů Talose, totiž prohlásil, že by pro Marvel byla ztráta Spider-Mana naprostou katastrofou.

Před časem se totiž zdálo, že jsou pavoukovy dny v propojeném univerzu sečteny. Spor mezi Disneym a Sony Pictures skončil dohodou až poté, co se obě strany pokoušel usmířit i sám představitel Petera Parkera Tom Holland  . Mendelsohn se nicméně domnívá, že v podobných případech většinou vyhrají chladnější hlavy.

Což je prý dobře, neboť je Spider-Man podle herce tím vůbec nejdůležitějším marveláckým hrdinou. Nevyrovnají se mu ani Thor s Hulkem. Marvel by prý mohl spíš ztratit třicet postav, než právě populárního pavouka. Mendelsohn dokonce Spideyho žertem přirovnal k pornohvězdě.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: