MCU: Kevin Feige promluvil o filmech a seriálech Marvelu, reagoval také na Scorseseho kritiku

12. 11. 2019 4 210×25 světlý/tmavý vzhled

Producent Kevin Feige  , který pracuje na propojeném superhrdinském vesmíru MCU už od samotných jeho počátků, se o víkendu rozpovídal pro Hollywood Reporter. Odhalil přitom spoustu zajímavých informací o minulosti i budoucnosti populárního univerza, které pro vás v dnešním článku stručně a přehledně shrnujeme.

Zavzpomínal nicméně i na své vlastní počátky: jak začal pracovat pro režiséra Supermana 75 % Richarda Donnera   a později s jeho manželkou Lauren Shuler Donner, jak se poprvé dostal k produkci superhrdinského filmu s prvními X-Men 82 % a postupně se zevnitř učil, jak fungují takřka všechna filmová studia.

Sliby chyby: 7 fantasy a sci-fi snímků, kterých jsme se nakonec nedočkali

Pak přišel rok 2006, kdy se Marvel rozhodl, že už nebude půjčovat své superhrdiny jiným společnostem a začne si snímky o nich točit sám. Tentokrát v propojeném univerzu, kde se postavy mohou vzájemně potkávat. Revoluční projekt započal skromně – čtyřmi filmy, na něž měla navázat první týmovka Avengers 83 %.

V roce 2009 pak Marvel koupila obří společnost Disney. Podle Feigeho šlo o to nejlepší, co se tvůrcům MCU kdy stalo. Každopádně se jim rozšířily možnosti – s takovým filmovým studiem za zády mohli plánovat pro nový superhrdinský svět velkolepou budoucnost. A to také udělali.

Úvodní fáze hodně sázela na charakter Tonyho Starka alias Iron Mana, o němž Feige také ztratil pár slov. „Věřili jsme, že dokážeme stvořit verzi hrdiny, jakou lidé dosud neviděli. Cestu vedoucí k vykoupení, kterou [Tony Stark] prochází v průběhu filmu. Představu, že to není o superschopnostech. Ty jsou jen nástrojem, který občas funguje a občas ne. Skutečnou superschopností Tonyho Starka je jeho intelekt, což nám přišlo velice zajímavé.“

Později už se Feige nemusel zodpovídat dřívějšímu CEO Marvelu, Ikovi Perlmutterovi. Místo toho se stal producentovým přímým nadřízeným jeden ze šéfů Disneyho Alan Horn, jehož vedení si Feige pochvaluje. Letos pak Feige povýšil na CCO a navíc jsme se dozvěděli, že se vydá pracovat i na projektu z předaleké galaxie Star Wars.

Nakonec jim práci našli: 6 herců, kteří dostali jinou roli, než kterou chtěli původně

To ale samozřejmě neznamená, že by ostřílený producent nedohlížel i na další filmy a seriály ze samotného MCU – ba naopak. Feige podotkl, že se nyní po nákupu Foxů mohou do propojeného vesmíru vydat další postavy, jako například Wolverine či populární velkohubý žoldák Deadpool.

Co víc, další hrdiny povolá Marvel ze stránek komiksových sešitů. Na nové platformě Disney+ například uvidíme Ms. Marvel, She-Hulk či Moon Knighta. Každá z těchto postav přitom podle Feigeho časem zamíří někdy po svém debutu i na filmové plátno. Hrdinové se zkrátka mohou stěhovat mezi celovečerními blockbustery a seriály dle libosti.

Feige tak znovu potvrdil informaci, o které jsme vás informovali již včera – že totiž budou fandové MCU muset sledovat Disney+, budou-li chtít dokonale chápat nadcházející marvelovky.

Frustrovaný byl podle Hollywood Reporteru slavný producent jen z jednoho. Totiž z kritiky režiséra Martina Scorseseho  , který před časem nazval superhrdinské snímky filmovým ekvivalentem zábavního parku. Postrádá prý tajemno, odhalení a skutečné emocionální ohrožení. Nic prý není v sázce.

Jane Foster jako Thor: Povíme, jak se vědkyně stala bohyní hromu v komiksech

Sám Feige se domnívá, že se Scorsese mýlí. Zmiňuje Občanskou válku 78 %, jako příklad příběhu, který riskoval leccos, když proti sobě poštva Captaina a Iron Mana. Zmiňuje Infinity War 86 % jako snímek, na jehož konci zemřela polovina všech hrdinů.

Třeba nadcházející seriál WandaVision   se pak prý také nebude podobat ničemu z toho, co jsme až dosud viděli. A snímek Eternals  , který uvidíme skoro přesně za rok, se zase točí okolo postav, o nichž prý skoro nikdo krom nejzatvrzelejších fandů Marvelu ani neslyšel.

Tvůrci MCU prý věří, že musí růst a vyvíjet se, posouvat celý žánr dopředu. Každý má právo na názor a může si myslet a psát, co chce, oni však budou stále točit filmy.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 71008

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 2914

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 10607

To nejzajímavější z tohoto týdne: