První epizoda Mandaloriana je za námi, jak si zatím vede mezi diváky, a co nám ukázala?

13. 11. 2019 3 211×90 světlý/tmavý vzhled

První epizoda Mandaloriana je za námi, a jak nasvědčují například hodnocení na ČSFD - 83% či IMDb - 9,2, tak si ho fanoušci náramně užívají. Ti, kteří už seriál viděli asi moc dobře vědí proč, ostatní zatím váhají a vyčkávají. Pokud si i vy nejste jisti, jestli jde o sérii pro vás, tak vám třeba následujících pár vět pomůže se rozhodnout.

V základu jde o westernově laděné sci-fantasy ze světa Star Wars, což asi nikoho nepřekvapí, když si uvědomíme, jak dlouho se o tomto seriálu mluví. Jelikož ale nechceme vyzrazovat spoilery, tak se zaměříme hlavně na to, co bylo k vidění, nikoliv na to, co se dělo.

Vnější okraj má být drsným místem a spolu s tím se pojí i vyobrazení věcí kolem. Imperiální helmy na kůlech jsou tedy jen špetkou toho, co pozná každý, kdo kdy viděl filmy. Větší fanoušci se určitě pousmějí nad krátkou scénou Gonkyho, a ty další potěší, že hlavní hrdina je sice drsný, ale i on dělá chyby.

Když pomineme kasíno na Canto Bight v Epizodě VIII, tak právě zde uvidíme asi největší rozmanitost ras a droidů, a to je to, co na Star Wars milujeme, zároveň jde o definující prvek Vnějšího okraje. Prostě se zde objeví každý bez ohledu na svůj původ. 

Opravdu silnou stránku ale hraje atmosféra, a pokud bude celá série laděna v tomto špinavém duchu kantýny v Mos Eisley, tak se ještě máme na co těšit. 

Star Wars: Víme, o čem budou první tři díly Mandaloriana, Disney navíc pracuje na dalších seriálech

Celkový tón této řady ale není ještě definován, takže uvidíme, jak se vše postupně vyvine. Rozhodně ale jde o skvělý start cesty do dalšího koutu předaleké galaxie.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: