Star Wars: Fanouškovská teorie ohledně základny Starkiller ze sedmé epizody byla potvrzena

Datum vydání 14. 11. 2019Shlédnutí 6 494×Názory k tématu1Sdílení článku91Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

První řád v sedmé epizodě Síla se probouzí 76 % využil vůbec nejstrašnější superzbraň v dějinách předaleké galaxie – základnu Starkiller alias Hvězdovrah. Ta fungovala podobně jako Hvězda smrti, dokázala však ničit celé soustavy namísto pouhých planet. Kdyby Odboj včas základnu nezničil, První řád by s její pomocí rozdrtil veškerou opozici.

Jak ale mohla tak monstrózní zbraň vůbec vzniknout? V Rogue One 78 % jsme se přece dozvěděli, že Hvězda smrti potřebovala ke svému fungování vzácné krystaly kyber. Kde jich První řád získal tolik, aby mohl Starkiller vůbec fungovat? Fanoušci nad tím spekulují už celá léta.

Dědictví Posledního z Jediů: Vysvětlíme, jak osmá epizoda Star Wars ovlivnila Vzestup Skywalkera

Podezřívají Ilum, totiž svět, na kterém krystaly do svých světelných mečů v časech Republiky sháněli učedníci Jediů. Celý proces popsal už před lety animovaný seriál Klonové války 77 %, kde jsme si mohli všimnout, že je Ilum velice chladnou planetou. Podobným dojmem přitom působilo i zasněžené okolí Starkillera.

Teprve nedávno se ale fanouškům podařilo teorii definitivně potvrdit. Na Redditu se totiž pochlubili daty, která se jim podařilo získat z videohry Star Wars Jedi: Fallen Order, která vychází v těchto dnech. Připojený obrázek ukazuje vytěžený pás uprostřed planety,  za který je údajně zodpovědné Impérium.

Válka proti pirátům: Sestřelili servery s ilegálním obsahem, teď jim vadí půjčování hesel

První řád pochopitelně o aktivitách na Ilumu věděl a o nějaká tři desetiletí později se mu tak podařilo tam zprovoznit nejnebezpečnější laserový kanón v dějinách celé galaxie. A zbytek příběhu už důvěrně známe.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *