Vikingové: Co nás čeká v závěrečné šesté sezóně? Potkáme třeba nové ruské postavy

16. 11. 2019 14 139×32 světlý/tmavý vzhled

Finální dvacetidílná řada populárního seriálu Vikingové 87 %, která dorazí již za několik týdnů, bude obsahovat zbrusu novou ingredienci: Rusko. Právě do této země totiž v závěru páté série uprchl Ivar po svém svržení z trůnu Kattegatu. Tamní nové postavy v nadcházející sezóně pořádně zamíchají kartami.

Ruský herec Danila Kozlovskij   se třeba ukáže jako princ Oleg z Novgorodu. Ten je skutečnou historickou postavou a žil na přelomu devátého a desátého století. Proslavil se zejména jako zakladatel Kyjevské Rusi a také svým útokem na Konstantinopol, tehdy hlavní město Byzantské říše.

Pravou rukou prince Olega pak bude ruský viking Ganbaatar, jehož ztvární herec Andrei Claude  . S těmito dvěma muži se setká výše zmíněný Ivar během své cesty na východ a pokusí se je přemluvit, aby mu pomohli dobýt Skandinávii.

Scénárista Michael Hirst   prozradil, že se šestá řada bude na Ivara více soustředit. Zmiňuje stížnosti některých fanoušků, že postava není tak zajímavá, jako kdysi býval Ragnar Lothbrok. Proto uvidíme v nadcházející sérii Ivara i z dosud nepoznaných úhlů, jeho charakter se prohloubí a změní často nečekaným způsobem.

Vikingové: Povíme, jakými skutečnými událostmi se tvůrci seriálu inspirovali

Další novou postavou bude Erik, mocný válečník a psanec, který přežívá díky své lstivosti a bojovým schopnostem. Tomu propůjčí tvář Eric Johnson  .

A o čem bude zhruba příběh? Podíváme se na Hedvábnou stezku, jak prozradil již zmíněný Michael Hirst. Odpřisáhl také fanouškům, že je čeká hluboký emocionální zážitek z těch nejambicióznějších epizod a varoval je, že se mají připravit plakat. Prozradil také, že budoucí spin-off na jeho Vikingy naváže, byť ne nutně se stejnými postavami.

Zbytek už jsou nicméně jenom fanouškovské spekulace. Mnozí například čekají konflikt mezi Haraldem a Bjornem, který by mohl skončit nepěkně pro nejstaršího Ragnarova syna – po událostech páté sezóny to skutečně vypadá, že by se k němu mohlo schylovat. Jiné klepy zase mluví o smrti Hvitserka.

Asi nejnepravděpodobnější je ovšem potenciální návrat dřívějšího protagonisty, zesnulého Ragnara. Ten se totiž ukázal na fotce se svým seriálovým potomkem Alexandrem Ludwigem   na hercově instagramu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I’m on a diet...

A post shared by Alexander Ludwig (@alexanderludwig) on

Spíš než hrdinův návrat ale můžeme čekat nějaký flashback, popřípadě třeba sen či vizi. Je také možné, že představitel Ragnara Travis Fimmel   dorazil za svými bývalými kolegy jenom na návštěvu. Zmrtvýchvstání v nadcházející šesté řadě rozhodně nečekejte, hadi v jámě byli jistě velmi důkladní.

Pravděpodobnější je už třeba smrt Lagerthy, neboť údajně unikla fotka lodě s pohřební hranicí a štítem štítonošky, poblíž které stojí Bjorn Železný.

Vikingové jsou zpátky s 5. sérií. Nosili tetování a bojovali po boku štítonošek?

Již brzy se už ale dozvíme, co pro nás má finální řada přichystáno. První epizoda bude mít světovou premiéru 4. prosince a o den později zamíří na Amazon Prime.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Festival nezajímavosti. Připomeneme 10 fantasy snímků, na které jste už dávno zapomněli

7. 10. Aleš 15238

Kritikové versus diváci. 10 filmů se špatnými recenzemi, které publikum milovalo

15. 10. Aleš 138

Vikingové jsou zpátky s 5. sérií. Nosili tetování a bojovali po boku štítonošek?

5. 12. Aleš 1131

Seriál Vikingové skončí šestou sezónou v roce 2020, dočkáme se ale spin-offu

5. 1. Aleš 193

Vikingové: Valhalla. Na Netflix zamíří pokračování známého seriálu, skočíme časem o 150 let

9. 6. Aleš 86

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 84

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 157

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 68

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: