Hra o trůny v číslech: jak diváci u nás i ve světě hodnotili jednotlivé série?

13. 11. 2019 4 862×110 světlý/tmavý vzhled

Hra o trůny se sice stala fenoménem, a když se podíváte na celková hodnocení, tak zjistíte, že jde opravdu o trhák. Jakmile ale nahlédnete za oponu celkového součtu a podíváte se, jak to vypadá s jednotlivými sériemi, tak už to ani zdaleka není tak slavné. Co tedy drží čísla stále nahoře, a jak si celá série vedla u nás i ve světě?

Než se podíváme na světové portály, tak zůstaňme na chvilku v našem rybníčku, jak si tedy Hra o trůny vedla na ČSFD?

Druhý v pořadí je portál IMDb, protože jde o největší stránku svého druhu vůbec. Jelikož ale nenabízí hodnocení jednotlivých sérií, tak bylo potřeba zprůměrovat hodnocení epizod.

Dále se podíváme na Rotten Tomatoes, nejde sice o tak velký portál, ale stále má co říct k celkovému dění. Navíc se na něm často vyjadřují kritici předních světových portálů.

Na závěr pak sáhneme po Metacritics, jde sice hlavně o portál, kde hráči hodnotí herní tituly, ale v poslední době se rozšiřuje i místní komunita kolem seriálů a filmů, takže jde o další zajímavý ukazatel.

Jak je vidět, tak celková hodnocení opravdu nemusejí vypovídat o kvalitě seriálu ve všech jeho sériích. A když se podrobněji podíváme na daná čísla, tak zjistíme, že první propad přišel s pátou řadou, což je mimo jiné doba, kdy George R.R. Martin přestal spolupracovat na scénářích pro jednotlivé epizody a stal se jen občasným konzultantem.

Následně můžeme vidět sice lehký návrat, ten by se ale dal nazvat posledním zlepšením před klinickou smrtí. Poslední řada prostě byla propadákem na všech frontách, jen Metacritic ji udržel trochu výše.

Co přinese konec roku na půdě seriálů, průřez tím, co nám nabízí HBO, Amazon, či Netflix

A jak byste hodnotili jednotlivé řády vy? Já osobně sice nebyl tak tvrdý jako třeba Rotten Tomatoes, ale poslední řadě bych také neudělil víc jak 7/10.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: