Oheň na křídlech: Vybrali jsme 10 nejnebezpečnějších draků filmové historie

Datum vydání 20. 11. 2019Shlédnutí 14 118×Názory k tématu4Sdílení článku172Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Chrlí oheň a na svých křídlech nesou smrt. Draci fascinovali lidskou představivost už od pradávna a není divu, že si získali další popularitu i po příchodu filmu. V dnešním článku jsme na sebe vzali nesnadný úkol seřadit tyto divoké tvory dle nebezpečnosti – uvidíme, zda se s naším žebříčkem shodnete.

10) Ukrajinský železnobřichý

Skřetí banka z kouzelného světa Harryho Pottera disponuje skvělým zabezpečením, jehož součástí je i nebezpečný východoevropský ještěr. Železnobřichý drak osvobozený ústředním triem z okovů dokázal napáchat pořádnou spoušť v Londýně, zatímco jeden jeho divoký kolega údajně odnesl celou plachetnici přímo z hladiny Černého moře.

Kouzelnické hůlky ve světě Harryho Pottera vypovídají o charakteru i moci svých vlastníků

Osmidílná filmová série ukázala i další druhy draků, z nichž musíme zmínit aspoň maďarského trnoocasého. S tím se střetl Harry Potter během Turnaje tří kouzelníků. Dračí krev má také ve světě čar a kouzel mnohá využití a blána z dračího srdce patří mezi nejčastější materiály pro jádra hůlek.

9) Draco

Potterovští draci chrlí oheň, cení zuby a cvakají spáry. Nedisponují ale kdovíjakou mírou inteligence a s trochou snahy je můžete přelstít nebo odvést jejich pozornost. Draco z Dračího srdce 73 % je daleko nebezpečnějším protivníkem právě díky své značné protřelosti.

Navíc dokáže rozpůlit své srdce a jednu část věnovat člověku. Tím se stane příjemce prakticky nesmrtelným a zemře teprve ve chvíli, kdy někdo probodne Dracovu vlastní polovinu. Pokud by si drak lépe vybral, komu svůj titulní orgán daruje, získal by takřka neporazitelného spojence.

8) Drak z Království ohně

Království ohně 55 % se od většiny ostatních snímků v tomto žebříčku liší tím, že se neodehrává v žádném (pseudo)středověkém světě. Lidstvo proti šupinatým bytostem nasadilo palné zbraně či helikoptéry, stejně však bylo poraženo a musí se teď skrývat před novými pány tvorstva.

Teprve koncem filmu zjistíme, že všichni draci jsou vlastně dračice – krom jednoho exempláře, který hnízdí v Londýně. A právě tento patriarcha, jehož zabití má zabránit ještěrům v rozmnožování, si vysloužil příčku v tomto žebříčku. Co mu na Draca schází do chytrosti, to dohání zuřivostí.

7) Bezzubka

Černý noční běs je s přehledem nejmenším z dnešních draků, podcenit ho ale můžete jen na vlastní nebezpečí. Létá bleskurychle, dokáže se zneviditelnit a žhnoucími plivanci zastraší i mnohem, mnohem větší soukmenovce. A přestože nedokáže mluvit, inteligencí rozhodně disponuje.

Jeho klíčovou výhodou je ale bezpochyby schopnost působit roztomile. Když na vás vykulí své obří oči a ukáže svůj široký úsměv, hrozí vám, že se nad ním začnete nadšeně rozplývat. A to může být ta poslední chyba, kterou v životě uděláte.

6) Beowulfův syn

Severský hrdina Beowulf se nechal ve filmu 63 % Roberta Zemeckise   svést Grendelovou matkou a z tohoto nečistého spojení se zrodil syn – velký zlatý drak, který se po letech rozhodl pomstít svému otci. Začal proto pálit jeho království a zahubil mnoho Beowulfových poddaných.

PG-13: 7 drastických scén z filmů pro mladistvé, které patří spíš pod rating R

Krom obvyklých schopností typu chrlení ohně disponuje tento netvor mocí měnit svůj tvar. Poté, co spálí celou vesnici, přijme například podobu humanoida se zlatou kůží, který dovede i mluvit. Když se během souboje s Beowulfem ponoří pod hladinu, jeho ocas se změní v obří ploutev. A to se v našem žebříčku počítá!

5) Safira

Eragonova modrá dračice toho sice na plátnech nepředvedla tolik, jako na stránkách knih, přesto bychom ji ale neměli podceňovat. Skrze pouto, které ji váže k jejímu jezdci Eragonovi, dokáže komunikovat v myšlenkách, čímž se duo stává nepředvídatelným a tudíž nebezpečným.

Safira také vládne tajemnou dračí magií, jak jsme viděli třeba ve scéně, kdy proměnila Bromův hrob. Z knih se pak dozvíme, že v nitru skrývá takzvané srdce srdcí, eldunarí. Tento orgán podobný drahokamu dokáže uchovat dračí vědomí a sílu i poté, co fyzické tělo zahyne.

4) Zloba

Disneyho animovaná Šípková Růženka 76 % patří bezpochyby mezi nejslavnější pohádky všech dob. Mnozí z našich čtenářů tak jistě stejně jako autor těchto řádků kdysi zadržovali dech, když se zlá čarodějnice Zloba proměnila v obří dračici a zeleným plamenem sežehla most do Růženčina hradu.

Ostatní draky Zloba poráží nejen magickými schopnostmi, ale i nebezpečností rychle hořícího ohně, který v mžiku sežehl trnitá křoví a obrátil prince na útěk. Nebýt očarovaného meče vrženého přímo do srdce, nikdo by ji nedokázal zastavit.

3) Balerion

Co je ale meč proti střele z balisty, která proklála největšího z draků Daenerys Targaryen, černého Drogona? Okřídlený obr se ani takovým zraněním nedal zastavit. Zlomil armádu Lannisterů chránící konvoj se zásobami, zachránil svou matku před Syny Harpyje, unikl před oštěpy Nočního krále a nakonec roztavil samotný Železný trůn.

Válka proti pirátům: Sestřelili servery s ilegálním obsahem, teď jim vadí půjčování hesel

Přesto kdysi nebesa nad Západozemím brázdil ještě hrozivější tvor, Balerion Černý děs. V seriálu Hra o trůny 91 % jsme viděli jen jeho lebku, stejně ho ale započítáme. Mysleli jste si, že je Drogon velký? Nenechte se vysmát – knižní Balerion by prý dokázal slupnout celého pratura vcelku a stín jeho křídel pohltil celé město.

Jeho černý oheň žhnul tak silně, že tavil kámen a ocel a měnil písek ve sklo.

2) Šmak

Přesnou velikost Šmaka z Hobita neznáme, protože Tolkien   draka popisoval pouze jako obrovského, s nezměrnými křídly. Můžeme ale předpokládat, že si rozměry s Balerionem v ničem nezadal. Mohutně působí ostatně i ve filmovém Hobitovi, kde trhá kámen, proráží brány a ničí celá království.

Během let navíc Šmak ještě zesílil. Do měkkého břicha si totiž nechal prorůst zlato a drahé kameny ze svého pokladu a získal tak zbroj, která měla jen jediné slabé místo. Jeho hlavní výhodou je ale lstivost a schopnost řeči. Šmakův důvtip totiž není radno podceňovat.

1) King Ghidorah

Trojhlavá zrůda z letošní Godzilly 53 % měří více než 150 metrů a váží údajně něco přes 140 000 tun. Dokáže sát energii, vysílat ničivé paprsky, rozpoutat hurikán svými křídly a létat rychlostí okolo tisíce kilometrů za hodinu. A když už je Ghidorah zraněn, extrémně rychle se regeneruje.

Technicky vzato sice nejde ani tak o draka, jako spíš o obří mimozemskou bytost, tvarem těla i schopnostmi ale obří monstrum zhruba odpovídá. Proto nemůže než dominovat dnešnímu pořadí.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859
Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

Datum vydání 5. 3. Autor článku Aleš Sdílení článku765
Harry Potter a prokleté dítě: dočkáme se filmového zpracování?

Harry Potter a prokleté dítě: dočkáme se filmového zpracování?

Datum vydání 20. 2. Autor článku Anet Sdílení článku761
Žhavá novinka Harry Potter bude restartován jako televizní seriál pro HBO pod produkcí J. K. Rowlingové

Žhavá novinka Harry Potter bude restartován jako televizní seriál pro HBO pod produkcí J. K. Rowlingové

Datum vydání 4. 4. Autor článku Josef Sdílení článku701

Stávka scénáristů se snad pomalu chýlí ke konci

Datum vydání Včera Autor článku Josef Sdílení článku2

Nepřehlédnutelně bělovlasý muž s typickým úsměvem na rtech nemohl chybět na slavnostní premiéře celovečerního dokumentárního filmu „Život je sranda“.

Datum vydání Včera Autor článku Hana Sdílení článku55

České sci-fi Bod obnovy vtahuje atmosférou i vynikajícím temným vizuálem alá Blade Runner

Datum vydání 20. 9. Autor článku Lukáš Sdílení článku112

Russell Brand čelí obvinění ze znásilnění, sexuálních útoků a emocionálního zneužívání

Datum vydání 20. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku62
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
Facebook

To nejzajímavější z tohoto týdne:

Herec z franšízy Rychle a zběsile by si rád zahrál postavu Freddyho Kruegera, co na to původní Freddy - Robert Englund?

Sdílení621Herec z franšízy Rychle a zběsile by si rád zahrál postavu Freddyho Kruegera, co na to původní Freddy - Robert Englund?

České sci-fi Bod obnovy vtahuje atmosférou i vynikajícím temným vizuálem alá Blade Runner

Sdílení1122České sci-fi Bod obnovy vtahuje atmosférou i vynikajícím temným vizuálem alá Blade Runner

Fenomenální snímek Rivalové (Rush) režiséra Rona Howarda slaví desáté výročí

Sdílení7013Fenomenální snímek Rivalové (Rush) režiséra Rona Howarda slaví desáté výročí