Společenstvo Prstenu: Jak se změnilo 9 členů v průběhu let a na čem pracují nyní

24. 11. 2019 59 918×95 světlý/tmavý vzhled

V roce 2001 fanoušci žánru fantasy po celém světě bez dechu sledovali, jak devět členů Společenstva Prstenu 90 % poprvé vykročilo z Roklinky za zvuku legendárního hudebního motivu Howarda Shora  . Těžko věřit, že od té doby uběhlo už skoro přesně osmnáct let. Dnes jsme se rozhodli mrknout na to, jak se představitelům jednotlivých hrdinů během té doby dařilo.

1) Ian McKellen  

Představitel čaroděje Gandalfa se jako jediný z devíti společníků znovu vrátil do Středozemě ve všech třech dílech trilogie Hobit. Krom toho pokračoval třeba v práci na sérii X-Men, kde hrál mutanta Magneta až do Budoucí minulosti 82 %. V posledních letech si zahrál třeba starého Sherlocka Holmese či třeba zakletou postavu v Krásce a zvířeti 72 %. Pokračuje také ve své divadelní kariéře. O hercově životě pak zhruba před rokem vyšel dokument McKellen: Playing the Part.

Sarumanův prsten: Vykoval si zrádný čaroděj vlastní kouzelný šperk?

McKellena již brzy uvidíme v muzikálu Cats  , který půjde do kin začátkem ledna nadcházejícího roku.

2) Elijah Wood  

Elijah Wood už měl v Hobitovi jen drobné cameo na začátku Neočekávané cesty 81 % a dosavadní vrchol jeho kariéry prozatím přišel těsně po premiéře Návratu krále 90 %. Tehdy se totiž objevil ve filmech jako Sin City 80 % nebo Věčný svit neposkvrněné mysli 85 %. Z posledních let zmíníme aspoň roli v nedobře přijatém akčním fantasy snímku Poslední lovec čarodějnic 56 %.

V poslední době Elijah Wood například daboval pro některé epizody seriálu Star Wars: Odboj 56 %.

3) Viggo Mortensen  

V Hobitovi se mohl ukázat i dědic gondoského trůnu, statečný hraničář Aragorn. Herec Viggo Mortensen ale nabídky tvůrců na zopakování role původně odmítl s tím, že postava není v knihách. To sice údajně nebyl problém, nakonec se však Aragorn z neznámých důvodů stejně na plátno nevrátil.

Sauron: Znáte celý příběh Temného pána? Povíme, proč nesnášel Aragornův rod a proč se měnil ve vlka

Jen málokdy se ostatně ukazoval i jeho představitel. Zahrál si třeba v Cestě 73 %, větší úspěch ale zaznamenal teprve v posledních letech. Může za to jednak skvělé komediální drama Tohle je náš svět 78 %, jednak Zelená kniha 87 %, za kterou byl Mortensen dokonce nominován na Oscara i Zlatý glóbus.

4) Orlando Bloom  

I zmínku o Legolasovi byste na stránkách Hobita hledali marně. Přesto měl elfí princ poměrně důležitou roli hned ve dvou filmech třídílné adaptace. Zahrál si také třeba v Království nebeském 72 % a hlavně v původní trilogii Pirátů z Karibiku. Před časem se jako kovář Will Turner ukázal znovu, tentokrát v pátém díle s podtitulem Salazarova pomsta 69 %.

Bloom hraje také v populárním seriálu Carnival Row 73 %.

5) Sean Astin  

Seana Astina jste mohli vidět jako zeměplošského turistu Dvoukvítka v adaptaci Barvy kouzel 73 % z roku 2008, jinak je ale velká většina jeho filmů českým divákům vesměs neznámá. Mnozí si ale jistě vzpomenou, že Astina zahlédli v seriálu Stranger Things  , popřípadě v Teorii velkého třesku 89 %.

6) John Rhys-Davies  

Představitel trpaslíka Gimliho sice natáčel v uplynulých letech každou chvíli, popularity středozemské trilogie však žádný z jeho projektů nedosáhl. Za zmínku však rozhodně stojí přinejmenším hercův výkon v seriálu Letopisy rodu Shannara 64 %, kde se Rhys-Davies ukázal jako elfí král.

Ano, čtete správně. Elfí král.

7) Billy Boyd  

Pipin se narodil až hezkých pár desetiletí po událostech Hobita, herec Billy Boyd přesto do druhé středozemské trilogie přispěl svou troškou do mlýna. Konkrétně nazpíval píseň Last Goodbye, která hraje na konci Bitvy pěti armád během titulků.  V současné době můžete Boyda zahlédnout třeba v seriálu Cizinka 79 %.

8) Sean Bean  

Asi bychom to ani psát nemuseli, neboť je to většině z vás předem jasné, ale pro jistotu: Sean Bean   se v uplynulých letech bezpochyby nejvíc proslavil rolí lorda Eddarda Starka v úvodní sérii Hry o trůny 91 %. Krom toho se ukázal třeba v Troji 73 %, ve filmech o Percym Jacksonovi nebo v úspěšném Marťanovi 82 %.

Pán prstenů: 7 mýtů, kterým věří mnoho filmových fanoušků. Víte, že i elfům rostou vousy?

Bean také dál hraje v různých seriálech.

9) Dominic Monaghan  

Dominic Monaghan   alias Smělmír Brandorád strávil uplynulé roky třeba natáčením seriálu Ztraceni 75 %, zahlédnout jste ho ale mohli třeba v X-Men Origins: Wolverine 73 %. Brzy se stane také součástí předaleké galaxie, neboť ho uvidíme v novém Vzestupu Skywalkera  .

BONUS) Andy Serkis  

Na Star Wars pak pracovala i další hvězda Pána prstenů, herec Andy Serkis známý rolí Gluma. Několikrát se také ukázal v MCU jako padouch Ulysses Klaue. Rozhodně také musíme zmínit roli inteligentního šimpanze Caesara, protagonisty trilogie Planeta opic. Serkis se plánuje ukázat i v nadcházejícím Batmanovi  .

Krom toho začal i režírovat. Po nedávném Mauglím 66 % se postará třeba o druhý díl Venoma  .

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: