The Mandalorian: 5 otázek, na které se ptáme po prvních epizodách

21. 11. 2019 8 058×2417 světlý/tmavý vzhled

Následující článek obsahuje spoilery pro první dvě epizody.

První dva díly jsou za námi, ten třetí za dveřmi a dost možná na některé otázky z následujícího seznamu i odpoví. Momentálně se nám ale rojí v hlavě mnoho dotazů na předalekou galaxii i samotný seriál.

Je "baby Yoda opravdu dítě?

To, že se různé rasy dožívají různého věku známe už nějakou dobu. Však sám Yoda se dožil zhruba 900 let. Spolu s tím se navíc může pojit také pomalejší stárnutí. Je ale opravdu "baby Yoda" v 50 letech stále miminem?

Je sice pravda, že nemluví, ale myslí může být blíže 50 letému člověku, než dítěti, které připomíná. V druhé epizodě navíc použilo Sílu v takovém rozsahu, že by se za to nemusel stydět ani Obi-Wan v jeho nejlepších letech. Je sice pravda, že následně prospalo několik dní, ale nic to nemění na velikosti tohoto činu.

Viděli jsme Kuiila naposledy?

Postava, co touží po jediném, klidu a pohodě ve svém údolí, kde se usadila banda pobudů. Na konci druhé epizody ale byl tento neklid nadobro vyřešen, a i když mu byla nabídnuta pozice na lodi Mandaloriana, tak ji odmítl.

Z hlediska jeho příběhu by nebylo dobré, kdyby se zničehonic rozhodl připojit k posádce Mandaloriana, ale co my víme, jaké záměry s ním mají režizéři. Já osobně doufám, že konečně najde svůj klid a pohodlí... I have spoken.

Co dalšího ještě "baby Yoda" dokáže?

Zvednutí předmětu pomocí Síly není ve světě Star Wars tak neobvyklým činem. Alespoň v řadách Jediů či Sithů nejde o nic překvapivého. V průběhu druhé epizody jsme ale mohli vidět i další náznaky síly tohoto malého stvoření.

Velký díl jeho pozornosti totiž tíhl k jednomu ze zranění Mandaloriana. Několikrát to vypadalo, jako by rád s jeho ranou něco udělal. Mando ho ale nakonec vždy přesunul zpět do jeho kolébky. Léčení pomocí Síly by byla novinka, která má nejspíš inspiraci ve Staré republice, kam Dave Filoni rád čas od času sáhne.

Žijí Jawové na každé pouštní planetě?

V rámci filmů a seriálů jsme tyto malé sběrače se žhnoucíma očima viděli jen na jedné planetě, a to Tatooinu. U Mandaloriana můžeme jen soudit, kde se vlastně tentokrát nacházíme, protože aktuální destinace nebyla představena.

Z her ale víme, že se vyskytují i jinde, takže asi není zas tak velkým překvapením, když je vidíme i tady. Zdá se, že prostě milují pouště, kde mohou jezdit se svým Sandcrawlerem a sbírat potenciální zboží. Co na tom, že občas někomu patří a v původní podobě je plně funkční.

Předá Mando "baby Yodu" do rukou zadavatele?

Od chvíle, co jsme "baby Yodu" spatřili na konci první epizody čekáme na jednu jedinou situaci. Jak dopadne předání této bytosti do rukou zadavatele kontraktu. Dodrží Mando dohodu?

Sám Mandalorian byl sirotkem, takže v tomto uzlíčku roztomilosti možná vidí i kus sebe. Od prvních chvil mezi nimi navíc cítíme pouto, které každým okamžikem sílí. V trailerech jsme viděli celkem drsný odchod, při kterém padlo k zemi hned několik Stormtrooperů, třeba nás právě to čeká v příští epizodě.

The Mandalorian: Proč si nemůžeme koupit plyšáky či figurky "Baby Yody"?

Zítra, 22. listopadu, nás čeká další díl, což nejspíš znamená zodpovězení některých z našich otázek. Uvidíme, kam dál nás tato série zavede, zatím za sebou máme trochu Tarantinovský začátek, takže nějaká opravdu velká akce je stále před námi.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (24 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: