Avengers: Mohli jsme vidět Thanose jako dítě. Režisér vysvětlil, proč změnili smrt Black Widow

22. 11. 2019 17 933×128 světlý/tmavý vzhled

Už dříve jsme se z úst tvůrců Infinity War 86 % a Endgame 84 % dozvěděli, že se ve filmech mohly objevit scény z minulosti ústředního arcipadoucha Thanose. Server CBR však nově přišel ze zprávou, podle které tvůrci zvažovali ukázat záporáka i jako nemluvně. Nepoužitý koncept byl totiž zveřejněn v nové publikaci Art of Avengers: Endgame.

Thanos na fotce leží přikryt peřinkou a malou ručkou si hraje se zavěšenými barevnými kamínky. Ty nápadně připomínají Kameny nekonečna, které Šílený titán shromažďoval ve filmech, což bylo jistě záměrem tvůrců. Otázkou zůstává, zda by padouch stále působil tak hrozivě, kdybychom zahlédli okamžik z jeho dětství.

Spider-Man v Neuvěřitelném Hulkovi, Thanosovo mládí: 9 zajímavých nápadů, které se do MCU nedostaly

Jeden z režisérů Endgame Anthony Russo   mezitím vysvětlil, proč se tvůrci rozhodli změnit scénu smrti Black Widow. Nedávno se totiž na streamovací platformě Disney+ objevila její starší verze, v níž Hawkeye a Nataša bojují proti hordám Thanosových poskoků, kteří je přepadnou na planetě Vormir.

Finální sestřih snímku přitom Thanosovy hordy vůbec neobsahuje a Black Widow a Hawkeye se místo toho střetnou spolu, neboť se nemohou dohodnout, kdo by se měl pro získání Kamene duše obětovat. Tvůrcům totiž přišlo, že má scéna mnohem větší sílu, když konflikt vznikne mezi postavami se sdílenou minulostí.

K bezejmenným válečníkům Thanose přitom nemáme vůbec žádný vztah.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: