Star Wars: Známe detaily z finále deváté epizody. Vysvětlíme únik fotek ze Vzestupu Skywalkera

23. 11. 2019 17 836×38 světlý/tmavý vzhled

Studio Disney se snaží držet detaily ohledně nadcházejícího snímku Star Wars: Vzestup Skywalkera   hezky pod pokličkou. Sám režisér J. J. Abrams   ostatně nedávno prohlásil, že zveřejněné trailery jenom kloužou po povrchu a zdaleka neukazují vše důležité, co nás v deváté epizodě očekává. Přesto víme leccos – třeba i to, jak bude vypadat finále.

Internetem koluje spousta nepotvrzených spekulací a údajných uniklých informací o snímku. Koncem uplynulého měsíce například jistý Daniel Stevenson tvrdí, že se bude muset Kylo vykoupit z moci Temné strany tím, že zničí své rytíře z Renu a v následném boji s Darthem Sidiousem zaplatí životem. Rey prý ale nad Palpatinem triumfuje a v závěru filmu přijme jméno Skywalker.

Star Wars: Seřadili jsme všech 10 dosavadních velkých filmů od nejlepších po nejhorší

Další články zase naznačují, že se celá devátá epizoda topí v problémech a existují tři různé sestřihy snímku. Dozvíme se z nich třeba, že Vader na konci šesté epizody zabil jen císařův dálkově ovládaný klon, dočkáme se rozkazu číslo 67 a Millenium Falcon je zničen, přičemž zahynou Lando, Chewbacca, R2-D2 a C-3PO.

Většina z těchto informací samozřejmě není příliš důvěryhodná. Detaily děje nejdou dohromady s tím, co ním o Vzestupu Skywalkera prozradili tvůrci, nebo co jsme už sami viděli v různých ukázkách. Server Bounding Into Comics, na který výše odkazujeme, navíc neproslul kdovíjakou přesností.

Před premiérou letošního hitu Avengers: Endgame 84 % například na tomto webu vyšel článek, podle kterého měli hrdinové ve filmu hledat střepy Thorova kladiva a do minulosti se vydali Kameny nekonečna nikoli posbírat, ale zduplikovat. Captain America měl zemřít, zatímco Iron Man by odešel do důchodu. Zkrátka a dobře, údajné uniklé informace neměly se skutečným dějem nic společného.

Star Wars: Povíme, jak a proč filmy z předaleké galaxie vyměňují své režiséry

To ale neznamná, že o devátém díle Star Wars nevíme vůbec nic. Únik dvou fotografií ze samotného finále snímku je totiž pravděpodobně skutečný.

Obrázky se poprvé objevily na Redditu, odkud ale zmizely, když je Disney nechal smazat s odvoláním na porušení copyrightu. To už samo o sobě leccos naznačuje. Když si navíc fotky dohledáte z jiných zdrojů, vypadají opravdu autenticky.

Jelikož se tvůrci zjevně nestaví příliš shovívavě k šíření těchto momentek z filmu, na našem webu jen odkážeme na video, v němž si je můžete prohlédnout. Snad ani nemusíme varovat před zásadními spoilery.

První fotka ukazuje Rey a Kyla Rena s modrými meči, jak se tváří odhodlaně. Druhý snímek pak představuje hrozbu, které budou obě postavy nejspíš ve scéně čelit. Vidíme na něm totiž císaře Palpatina v černočervené róbě, který vysílá sithské blesky ze svého trůnu kamsi nahoru, zatímco Rey přihlíží.

Z obrázků můžeme leccos vydedukovat. Jednak to, že Kylo podle všeho stále vlastní meč, který nosil jako mladý Jedi, popřípadě že si v průběhu filmu zbraň s modrou čepelí někde opatří. Je také zjevné, že Palpatine skutečně přežil ve své fyzické podobě a vládne stejně děsivými schopnostmi, jako v časech filmů George Lucase  .

Dědictví Posledního z Jediů: Vysvětlíme, jak osmá epizoda Star Wars ovlivnila Vzestup Skywalkera

Krom toho fotografie znovu potvrdily to, co už naznačil třeba finální trailer – totiž že se Rey a Kylo proti Palpatinovi spojí. Zdá se, že syn Hana Sola a princezny Leii přeci jen nakonec dojde vykoupení a vrátí se na Světlou stranu síly. Na další detaily si nicméně ještě budeme muset počkat do 19. prosince, kdy bude mít Vzestup Skywalkera svou českou premiéru.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: