Jumanji, Star Wars nebo Sonic: Na co se můžeme v kinech těšit během příštích tří měsíců

Datum vydání 26. 11. 2019Shlédnutí 3 424×Názory k tématu1Sdílení článku101Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Dlouhé zimní večery jistě nejednoho filmového fanouška přimějí k návštěvě kina. Tentokrát bude mít takovýto divák štěstí – dočkáme se totiž celé řady zajímavých novinek a na své si přijdou milovníci mnoha žánrů od dobrodružství přes sci-fi či superhrdinské filmy až po válečná dramata.

1) Jumanji: Další level  

Hned 5. ledna se můžeme těšit na pokračování akční komedie Jumanji, tentokrát s podtitulem Další level  . Jak název napovídá, tentokrát už nestrávíme celou dobu v džungli. Cesta za záchranou zmizelého Spencera povede skrz hory i poušť, kde na staré známé videoherní postavy čekají nové výzvy.

Občas to přeci jen funguje: 7 rebootů, které vzkřísily známé série

Navíc se trochu obmění hráčské složení. Z předchozího týmu se vrátí stydlivá Martha, která se znovu vtělí do neohrožené válečnice, obrýleného vědce ale dostane Spencerův parťák Fridge. Svalnatého archeologa Dwayna Johnsona   se pak nově ujme dědeček ztraceného hrdiny a roli zbraňového specialisty předá svému excentrickému kamarádovi.

2) Star Wars: Vzestup Skywalkera

Nadcházející devátá epizoda Star Wars   by měla uzavřít celou ságu rodu Skywalkerů. Jistě půjde o jednu z největších premiér letošního roku, část fanoušků nicméně neskrývá jistou skepsi. Mnohým se totiž nezamlouvá směr, který předaleká galaxie nabrala pod vedením Disneyho.

Ve Vzestupu Skywalkera budou muset hrdinové jako Rey, Finn a Poe zvítězit nad Prvním řádem a také nejspíš nad císařem Palpatinem, který nějakým způsobem záhadně přečkal svou smrt z rukou Dartha Vadera. Jaký bude nakonec osud galaxie se dozvíme už 19. prosince.

3) Pod vodou

Herečka Kristen Stewart  , kterou znáte asi hlavně z upíří série Stmívání, se 9. ledna ukáže ve sci-fi thrilleru Pod vodou  . Podmořská stanice výzkumníků v něm bude zasažena zemětřesením a hrdiny čeká nesnadný úkol dostat se do bezpečí. Jejich situaci komplikuje nejenom voda, vnikající do komplexu, ale i nové nečekané ohrožení.

V hlubinách se totiž probudilo něco neznámého – a děsivého.

4) Dolittle

Anglická královna Viktorie ochořela. Pomoci jí může jen podivínský doktor John Dolittle, který žije v ústraní se svou partičkou exotických zvířat. Ten vládne schopností domluvit se s jinak němými tvářemi. Dolittle   se bude muset vydat na mýtický ostrov, kde by se měl nacházet lék.

V Avengers: Endgame mohli být temní elfové, Občanská válka se zase měla soustředit na Buckyho

Titulní postavu ztvární ostřílený Robert Downey Jr.  , známý zejména rolí Iron Mana. Premiéry se dočkáme 16. ledna.

5) 1917

Režisér Sam Mendes   si v posledních letech získal pozornost dvěma příspěvky do série o agentovi 007. Natočil totiž bondovky Skyfall 81 % a Spectre 70 %. Teď ale střídá žánr a 30. ledna vyšle do kin snímek z časů první světové války. Dva mladí britští vojáci musejí doručit varování před přepadením dřív, než do pasti nakráčí celý prapor.

V hlavních rolích se ukáží George MacKay   (Tohle je náš svět 78 %) a Dean-Charles Chapman   (Hra o trůny 91 %). Vedle nich uvidíme známé tváře Marka Stronga  , Richarda Maddena   či Benedicta Cumberbatche  . Snímek bude unikátní i tím, že se má tvářit, jako by byl celý natočen jediným dlouhým záběrem.

6) Birds of Prey

Sebevražedný oddíl 64 % z roku 2016 sice schytal spoustu kritiky, mnohým divákům se ale zamlouvala postava Harley Quinn v podání Margot Robbie  . Ta se vrátí i v nadcházejícím roce, konkrétně hned 6. února. Celý titulek snímku pak slibuje její Podivuhodnou proměnu, která přijde poté, co hrdinka opustila svého dřívějšího partnera Jokera.

V Birds of Prey dá dohromady nový ženský gang a postaví se zlotřilému padouchovi jménem Black Mask, jehož ztvární populární Ewan McGregor  .

7) Ježek Sonic

Za necelé tři měsíce se pak můžeme těšit na celovečerní dobrodružství bleskurychlého ježka Sonica  , známého z kultovních videoher. Film měl původně vyjít dříve, tvůrci ho ale odložili po negativních fanouškovských reakcí na jarní trailer. Divákům totiž přišlo, že hlavní hrdina vypadá spíš jako opice a vůbec nepřipomíná svůj předobraz.

Předělání Sonica pro nový film nestálo 35 milionů, jak se proslýchá. Skutečná cena byla nižší

Nyní už je ale design opravený a fanoušci opět spokojení. Uvidíme, zda jim to vydrží i po premiéře, naplánované na 20. únor. Možná Sonic konečně prolomí letitou kletbu videoherních adaptací, které jen málokdy dosahují větších úspěchů na plátnech a obrazovkách.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *