Filmové detaily: Ukážeme kálejícího hipogryfa a zbabělého Nevilla Longbottoma ve Vězni z Azkabanu

30. 11. 2019 4 191×76 světlý/tmavý vzhled

Patříte-li mezi fanoušky filmů o Harrym Potterovi, nejspíš jste si v průběhu let všimli celé řady drobných detailů, které tvůrci do příběhů o brýlatém kouzelníkovi poschovávali. Dnes si povíme o dvou docela nenápadných, které najdete ve scéně, v níž Hagrid představuje studentům hipogryfa.

Nikdo se zprvu k nebezpečnému tvorovi nehrne, někteří se ale bojí opravdu hodně. Zatímco většina Harryho spolužáků jen o několik kroků ustoupí, Neville Longbottom se raději rovnou skrčí za velký kámen. Protože se ale pozornost diváka v daný moment soustředí na Harryho, možná jste si tohoto detailu dosud ani nevšimli.

Fantastická zvířata: O čem budou zbývající snímky? Něco málo o nich už přeci jen víme

Ještě daleko nenápadnější je ale ale páchnoucí hromádka, kterou Klofan stvoří přímo před okem kamery. Stane se to těsně předtím, než se kouzelný tvor vydá seznámit se s Harrym. Podle uživatelů Redditu navíc tuto drobnost diskutovali i tvůrci filmu v komentářích na DVD.

Údajně totiž prý nikdy předtím nevznikla scéna, v níž zvíře stvořené pomocí CGI kálí. Prý se velice snažili, aby všechno působilo co nejpřirozeněji. Nyní už o tomto milníku v dějinách speciálních efektů víte také a můžete nově nabytou znalostí oblažit celé své široké okolí.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: