Prototyp helmy Stormtroopera by se mohl prodat i za více jak 1,5 milionu, co dalšího aukce nabídne?

28. 11. 2019 898×17 světlý/tmavý vzhled

Každý rok probíhají aukce předmětů ze světa Star Wars, často jde o kousky, které nemají zas tak výrazný podíl na samotných filmech, ale čas od času se objeví původní rekvizity, masky, malby, co fungovaly jako pozadí a tak dál. Tentokrát je hlavním tahounem dražby helma Stormtroopera, nejde ale o jen tak obyčejnou přilbu.

Každá série totiž musí někde začít, a právě tento kus je prototypem z roku 1976. Těch bylo samozřejmě více a v různých variantách, ale jak můžete vidět, tak právě tato verze se následně dostala do filmu. I proto je cena odhadována na $35 - $75 tisíc, tedy zhruba 0,8 - 1,75 milionu korun, bude záležet jen na tom, jak štědří budou kupující.

Dalším zajímavým kouskem je například promo helma C-3PO, která byla vytvořena pro propagaci Návratu Jediho 87% v roce 1983. Jde o jeden kus a cena se odhaduje na zhruba $20 tisíc. Ve stejné cenové kategorii se pak pohybují i originály konceptů pro plakáty od Toma Junga.

J.J. Abrams prozradil, jaká je jeho nejoblíbenější scéna z prequelů, odpověď vás nejspíš překvapí

Aukce proběhne online, takže se můžete zapojit i vy. Kompletní seznam nabízených předmětů naleznete zde. Akce začíná už zítra 29. listopadu a končit bude 13. prosince. Vybrané předměty budou k vidění v Londýně.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: