Harry Potter: Ukážeme, jak dnes vypadají herci z Kamene mudrců. Povíme také, co dělají

29. 11. 2019 26 022×275 světlý/tmavý vzhled

Dlouhých osmnáct let uplynulo nejen od premiéry Společenstva Prstenu 90 %, jemuž jsme článek věnovali minulý týden, ale také od chvíle, kdy se jsme poprvé vydali do Bradavic. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců 79 % mnoha divákům vůbec poprvé představil svět čar a kouzel, který stvořila mimořádná představivost spisovatelky J. K. Rowling  .

V dnešním článku se mrkneme na to, jak se v průběhu uplynulých bezmála dvou desetiletí změnili představitelé některých důležitých postav. Povíme si také, na čem v mezičase pracovali.

1) Daniel Radcliffe  

Představitel titulní role brýlatého čaroděje se občas v nějakém tom filmu objeví, potterovské nálepky se ale dosud tak docela nezbavil. Daniel Radcliffe se ukázal třeba v hlavní roli v horroru Rohy 69 %, zahrál si po boku Jamese McAvoye   v nepříliš úspěšném snímku Viktor Frankenstein 55 % a vidět jsme ho mohli i v Podfukářích 2 63 %.

Mnoholičný lektvar: 10 herců, kteří mohli ztvárnit vaše oblíbené postavy ze světa Harrryho Pottera

2) Rupert Grint  

Velmi podobně je na tom i Rupert Grint, představitel Harryho nejlepšího kamaráda Rona Weasleyho. Od premiéry druhé části Relikvií smrti 83 % v roce 2011 se neobjevil v žádném filmu, který by se dal velikostí srovnat s potterovskou sérií. Pokud byste ho ale někde rádi zahlédli, máte štěstí.

V těchto dnech si totiž na Apple TV+ odbude premiéru seriál Servant  , v němž si Grint zahrál a z něhož pochází i fotka napravo nad těmito odstavci.

3) Emma Watson  

Z ústředního tria se podařilo skutečně prorazit jen představitelce Hermiony Emmě Watson  . Ta se ukázala třeba v nepříliš dobře přijatém velkofilmu Noe 57 % volně inspirovaném biblickým příběhem. Důležitou roli měla v historickém dramatu Kolonie 79 % a po boku Toma Hankse   se ukázala v thrilleru The Circle 57 %.

Zmínit ale musíme hlavně její dosud nejúspěšnější novou roli, totiž krásnou Belle v předloňské hrané předělávce 72 % Disneyho animovaného snímku Kráska a zvíře 84 %. Koncem ledna pak do Česka dorazí nejnovější film s Emmou Watson, romantické drama Malé ženy  .

4) Tom Felton  

Draca Malfoye mohli v uplynulých letech potkat třeba fanoušci seriálu Flash 76 %. Tom Felton se v něm ukázal jako vyšetřovatel Julian Albert. Pátral tam (a to si opravdu neděláme legraci) po Kameni mudrců. Jinak se herec v posledních letech ukázal třeba v horroru Zjevení 45 % či v dobrodružném snímku Ve jménu Krista 58 %.

5) Matthew Lewis  

Matthew Lewis si zahrál hned v několika seriálech, nejnověji v Girlfriends   z minulého roku. Ukázal se také v kriminálním thrilleru Terminal 54 %. Pamatujete si ho ale ze všeho nejspíš z romantického dramatu Než jsem tě poznala 80 %, kde se objevil ve vedlejší roli bývalého přítele hlavní hrdinky.

Harry Potter: 7 zajímavostí, které možná neznají ani zapřisáhlí fanoušci

6) Harry Melling  

Potterova povedeného bratránka Dudleyho Dursleyho představila minulou neděli nejnovější epizoda seriálu Jeho temné esence 79 %, kde si Harry Melling zahrál jednoho z padouchů. Loni se pak herec ukázal ve vedlejší roli v životopisném snímku Brankář 81 % o legendárním fotbalistovi, který se snaží prorazit navzdory svému německému původu v poválečné Anglii.

7) Bonnie Wright  

Ano, fotka nalevo pochází až z druhého dílu Tajemná komnata 77 %. Bonnie Wright   alias Ginny Weasley se totiž v Kameni mudrců jen krátce mihla. Podobně jako většina ostatních mladších herců i ona zatím jen čeká na další velkou roli. Fotka napravo pochází z britského rodinného filmu Kdo zabil pana veverku?  .

8) Robbie Coltrane  

Robbie Coltrane   aka dobromyslný poloobr Rubeus Hagrid se po Harrym Potterovi objevil třeba v adaptaci románu Charlese Dickense   Nadějné vyhlídky 60 %. Nadaboval také jednoho z lordů v úspěšném animovaném snímku Rebelka 75 %. Vidět jste ho mohli i v seriálu Jistě, pane premiére 57 %.

9) Maggie Smith  

Představitelka přísné, leč spravedlivé učitelky Minervy McGonagall poskytla hlas jedné z postav loňského Sherlocka Koumese 53 %. Letos se pak ukázala v celovečerním filmu Panství Downtown 80 % poté, co se celé roky objevovala i ve stejnojmenném seriálu 87 %. Prý se ale nerada dívá na vlastní herecké výkony.

Harry Potter: Všimli jste si skvělého detailu týkajícího se Voldemortovy róby?

10) Warvick Davis  

Všichni výše vypsaní herci dnes pochopitelně vypadají starší než před osmnácti lety, Warvick Davis to má ale naopak. Role profesora Kratiknota si totiž vyžádala důkladné maskování. Davis se ukázal v celé řadě filmů typu Rogue One 78 %, Posledního z Jediů 72 % i Sola 71 % z univerza Star Wars. Vzhledem k tomu, že ale zpravidla hraje různé drobné mimozemšťany, podle obličeje ho nepoznáte.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: