Hra o trůny: Bitva o Zimohrad přišla o scénu, která by tam klidně mohla zůstat

Datum vydání 28. 11. 2019Shlédnutí 16 654×Sdílení článku88Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Dlouhá noc byla pro mnohé posledním alespoň trochu slušným dílem seriálu Hra o trůny 91 %, i tak ale měla několik bodů, u kterých musel člověk hodně přimhouřit oči. No, někdy nebylo potřeba ani mhouřit, protože stejně nebylo nic vidět. I při své úctyhodné stopáži o zhruba 80 minutách se ale našly scény, které byly vystřiženy.

Jedna z nich měla sice jen pár minut a mohla velké části diváků dodat lepší zážitek, ale i přesto se tvůrci rozhodli ji odstranit. Tato scéna se týkala Sansy a jejího pobytu v kryptě, což je něco, co z nějakého důvodu mnozí brali jako zbabělost, a nejspíš by ji raději viděli pobíhat na bojišti a nechali ji roztrhat, protože by tam byla platná asi jako mrtvému zimník.

Z mého pohledu šlo v danou chvíli o naprosto racionální rozhodnutí, které mělo zajistit případné přežití hlavy a budoucnosti rodu Starků. Právě vystřižená část ale mohla oněm pochybovačům ukázat, že i ona umí zakročit když je třeba.

Sansa s Tyrionem se totiž měli postavit nemrtvým, aby ochránili zbylé ženy a děti v kryptě. Během této sekvence zachránili například Missandei, Gilli a malého Sama, když se o jejich životy ucházely povstalé mrtvoly.

Hra o trůny v číslech: jak diváci u nás i ve světě hodnotili jednotlivé série?

No, jak ale víme, tak tato scéna nikdy nepřišla a my se museli spokojit s tím, co jsme viděli, což na druhou stranu nebylo zas tak hrozné oproti některým ostatnímu věcem v této epizodě. Dodnes si myslím, že poslední série byla příliš jemná, a už na začátku boje o Zimohrad měla zemřít nejméně polovina hlavních postav. Ale co jsme dostali, to jsme dostali.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *