Hra o trůny: 8 odhalení, která přišla s komentáři herců pro DVD edici poslední série

Datum vydání 29. 11. 2019Shlédnutí 7 079×Názory k tématu16Sdílení článku80Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Hra o trůny 91 % se momentálně opět těší zvýšeného zájmu, protože do světa vyletěly DVD a Blu-Ray edice závěrečné řady. Ani jedna z nich sice nenabízí jiné epizody, které by fanoušky nadchly o něco více, ale obsahují alespoň zajímavé pohledy do zákulisí, a komentáře herců a tvůrců.

A právě tyto komentáře často odhalují informace k tomu, co se dělo na scéně, co se odehrávalo v hlavách herců a jejich postav, a jak třeba upravili scénář, aby byl o něco silnější.

Jon nevstoupil do trůnního sálu s tím, aby zabil Daenerys

Od Kita Haringtona   jsme se dozvěděli, co se honilo hlavou jeho postavě, když vstupoval do trůnního sálu.

Neví, že ji zradí až do samého konce. V Jonově hlavě se odehrává mnoho důvodů: Dany nebere v potaz žádné jiné názory než ty své, což také znamená, že zabije mé sestry, proto se z toho stává boj mé rodiny proti ní.

Právě o této scéně se celkem výrazně spekulovalo, ale osobně si myslím, že do ní vstupoval také s tím, že Daenerys možná zradí. I přesto ale stále věřil v existenci nějaké šance, protože láska je silná emoce, a asi nikdo se jí nechce vzdát jen tak.

Drogon neodnesl tělo Daenerys, aby ho v poklidu snědl

Když Drogon sebral v trůním sále tělo padlé matky draků a odletěl s ním k obzoru, tak se rozpoutala vlna dohadů a teorií o tom, co že s tělem Daenerys vlastně hodlá dělat. Nyní je jasné, že ho nesl do Volantisu.

Fanoušci navíc mají opravdu zajímavě zvrácený humor, protože samotné herečce tvrdili, že ji odnesl aby ji snědl. David Benioff   k tomu ale řekl své.

Drogon tě nesní, není to kočka. Viděla jsi jak opatrně s tebou zacházel?

Proč Drogon roztavil Železný trůn?

Kolem této scény vzplála spíše vlna humoru než vážnosti, protože místo toho, aby Drogon proměnil v popel toho, kdo zabil jeho milovanou "matku", tak se rozhodl upálit tiše přihlížející trůn.

I to ale mělo svůj důvod, tedy alespoň dle slov Davida Benioffa, který shrnul, co se zhruba honilo hlavou samotnému drakovi.

Pokud na něm nebude sedět Dany, tak tam neusedne ani nikdo jiný.

Upřímně mě tato myšlenka pobavila možná ještě více, protože jsem si představil malé dítě na pískovišti, jak všem ničí jejich bábovičky, protože si doma zapomnělo své hračky. Ale to trochu odbíhám.

N. Coster-Waldau přidal jednu větu, aby rozbrečel Brienne

Vztah Nikolaje   a Gwendoline Christine   je celkem všeobecně známou informací. Oba se rádi provokovali na place i mimo něj a jde o ukázku opravdu nádherného přátelství. To se pro jednou promítlo i do samotného scénáře, kam se Waldau rozhodl přidat jednu větu.

Jde o scénu, kdy se Jaime "zbavuje" Brienne, protože nechce, aby ho následovala na jih do Králova přístaviště. Tato scéna sama o sobě je silná až dost, ale ona osudná věta “Nemiluji tě. Nikdo tě nemiluje.” je asi to nejchladnější, co jsme z jeho úst za celých osm sérií slyšeli. A právě těchto pár slov Nikolaj přidal.

Bran na hrad... tato myšlenka je z hlavy George R. R. Martina

Ať to zní jakkoliv neuvěřitelně, tak David Benioff tvrdí, že Branovo usednutí na trůn je zakončení, jaké by mělo dorazit i v knižní sérii. Tedy alespoň v době, kdy to řešil s tvůrcem tohoto světa, tomu tak bylo.

Svým způsobem to má i svůj důvod, protože jak Tyrion podotkl na konci seriálu, Západozemí vidělo mnoho synů ničících zem, kterou zdědili po svém otci. To, že Bran nemůže mít děti je tedy vítaným prvkem, díky němu se může soustředit jen na svou zem, nikoliv na plození potomků. Plus, Železný trůn je fuč a on má svou vlastní židli...

G. Christie se opravdu naučila psát kaligrafickým písmem

Šlo sice jen o drobnou scénu, která krásně uzavřela celou příběhovou linku mezi Brienne a Jaimem. Z hlediska produkce šlo ale o třídenní proces a celý text, co Christie píše v knize je napsán její vlastní rukou. Jen ilustraci pro ni asi udělal někdo jiný.

Hra o trůny: Bitva o Zimohrad přišla o scénu, která by tam klidně mohla zůstat

Arya se rozhodla objevovat nové kraje

Je to sice řečeno v samotném seriálu, ale i tak mnozí nechtěli věřit jejím slovům a byli přesvědčeni, že se jednou vrátí zpět do Západozemí. S lítostí těmto lidem ale musím oznámit, že už nikdy nespočine na půdě tohoto kontinentu. Třeba ale objeví jiné krásné kraje.

Jaká je nejoblíbenější série samotných tvůrců?

Každý má své oblíbené díly a řady, Emilia Clarke   se za nás všechny zeptala Davida Benioffa a D. B. Weisse  , jaká série je jejich nejoblíbenější.

Benioff sáhl po řadách 4, 6 a 8, zatímco Weiss vybral pouze tu čtvrtou. Hlavním důvodem pro něj bylo to, že konec ležel ještě daleko za obzorem a nikdo se nestrachoval o to, jak všechno vlastně dopadne.

Osm zajímavostí ze světa Hry o trůny, které nám daly příjemný pohled za oponu celé série. Kompletní rozhovory a komentáře naleznete jako součást bonusových materiálů k poslední řadě. Spolu s nimi vznikl i dokumentární film Poslední hlídka 78 %.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *