Přátelé: Kolik dostávali herci za jednotlivé epizody, a kolik jim tento seriál vydělává dnes?

1. 12. 2019 10 379×29 světlý/tmavý vzhled

Už je tomu 25 let, co svět spatřil první díl seriálu, který se stal asi nejpopulárnějším sitcomem historie. No a s úspěchem se samozřejmě pojí i peníze. Ústřední šestice totiž byla velmi chytrá, co se jejich odměn týče, a i když je to dnes už dlouho po posledním dílu desáté řady, tak všichni z nich stále dostávají podíl z vysílání.

Možná že to zní celkem logicky, v hudebním průmyslu to funguje naprosto běžně, ale v tom televizním je jen málo seriálů, které by opravdu mohly vydělávat i 15 let po jejich ukončení. A díky tomu, že smlouvy Jennifer Aniston  , Courtney Cox  , Lisy Kudrow  , Matt LeBlanca  , Matthew Perryho   a Davida Schwimmera   se šířily na internetu jako požár v Amazonii, nemusíme ani příliš spekulovat.

V době vysílání první série si každý z nich přišel na $22 500 za epizodu. Druhá řada byla trochu divočejší, protože někteří z herců klesli na $20 000 a jiní se zase vyšplhali na $40 000, což samozřejmě vneslo trochu rozbrojí do jejich řad. Pro třetí sezónu se ale rozhodli spojit své síly a vyjednat stejný kontrakt pro všechny, což je i duch v kterém to pokračovalo až do konce.

S rostoucím úspěchem samozřejmě rostly i jejich výdělky, třetí řada jim tedy dala $75 000 za díl, čtvrtá $85 000, pátá poskočila na $100 000 a šestá na $125 000 za epizodu. Na další dvě série se jejich odměna zvedla na skromných $750 000. 

Pro poslední dvě řady se jim ale podařilo vyjednat nevídanou smlouvu a s $1 milionem za díl se stali nejlépe placenými herci v TV průmyslu. Když to tedy sečteme, tak si každý z nich ze oněch deset sérií vydělal $88,82 milionu.

A jak jsou na tom dnes díky dodatečným odměnám? Špatně rozhodně ne, portál USA Today v minulosti informoval o tom, že studio Warner Bros. dostává zhruba $1 miliardu za licence a prodané předměty. Každý z herců pak dostává 2% z těchto tržeb, tedy přibližně $20 milionů ročně.

Přátelé znovu spolu? HBO by nám mohlo dodat jeden poslední díl

Navíc nehrozí, že by z Přátel 89 % přestali v blízké době těžit, protože seriál bude součástí HBO Max, což znamená další peníze z licencí. Málokterý seriál se může pyšnit takovým úspěchem, doufejme tedy, že nám alespoň dopřejí onen dlouho avizovaný speciál.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor