Sám doma: Byl Peter McCallister ve skutečnosti gangster? Známe zaměstnání Kevinových rodičů

Datum vydání 24. 12. 2019Shlédnutí 6 653×Sdílení článku84Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Rodina McCallisterových je sedmičlenná a rodiče navíc do Francie letí první třídou. Vlastní velký dům v bohaté čtvrti plný veškerých vymožeností, samozřejmě s prostornou zahradou. A to vůbec nezmiňujeme, že si objednali pizzu za více než 120 dolarů! Kde ale vlastně Kevinovi rodiče pracují, že si můžou tohle všechno dovolit? Tato otázka nedala některým fanouškům filmu Sám doma 86 % spát celá desetiletí.

Někteří přišli s velice zábavnou odpovědí. Kevinův otec Peter McCallister je ve skutečnosti šéfem gangu. Pokud vám taková představa přijde střelená, pozorujte hlavu rodiny pozorně ve scéně, kdy se baví s falešným policistou. Peter takřka ihned vyzvídá, zda je v problémech a když zjistí, že nikoli, strážce pořádku odpálkuje. Drze se k policistovi chovají i přítomné děti – po kom to asi mají?

Sám doma: Paříž zastoupilo Chicago, místo počítačových efektů stačily baterky a provázky

Co víc, Peter není ani zdaleka tak zděšený jako jeho manželka, když se dozví, že Kevin zůstal osamocen. Mohlo by to být proto, že už řadu obdobných krizových situací v minulosti řešil? Pokud si někde musíte držet ocelové nervy, je to jistě právě kariéra bosse místního podsvětí.

Geny se navíc nezapřou. Když si Peterův syn vyřizuje účty s Mokrými bandity, neváhá na ně nastražit sadistické, potenciálně smrtící pasti. Je to proto, že vyrostl v rodině chladnokrevného kriminálníka?

Další otázka: proč doručovatel pizzy nezavolal policii, když se domníval, že po něm někdo střílí? Nemohlo to být tím, že dobře věděl, že by si tím zadělal na pořádné problémy s nebezpečnými zločinci?

Všimli jste si kaskadéra? 7 scén, v nichž se filmovým postavám změnila tvář

Pokud se vám teorie také líbí, asi vás teď trochu zklameme. Víme totiž, čím se Kevinovi rodiče živili ve skutečnosti, pokud tedy věříte oficiální novelizaci snímku. Z jejích stránek se totiž dozvíte, že byl Peter ve skutečnosti úspěšným obchodníkem.

Navíc letenky neplatil sám. I film samotný nám sděluje, že rodina letí do Francie na pozvání strýce Roba. Za zmínku ale stojí, že ve starších verzi scénáře údajně Rob celé vykradení domu svých příbuzných naplánoval a cesta do Francie měla rodinu jednoduše uklidit ze scény.

Závěrem musíme zmínit ještě aspoň profesi Kevinovy matky. Ta se totiž živila jako módní návrhářka, což konečně vysvětluje přítomnost velkého množství figurín v domě. Těch, které Kevin vynalézavě použil ke zmatení Mokrých banditů.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *