Dalších 5 otázek, které máme po páté epizodě Mandaloriana. Nová mysteriozní postava na scéně.

9. 12. 2019 3 225×38 světlý/tmavý vzhled

Máme za sebou začátek druhé poloviny první série Mandaloriana 86 % a konečně jsme se zas dostali do trochu hlubšího příběhu poté, co jsme viděli lehce oddechovou a spíše výplňovou epizodu. V rámci pátého dílu jsme ale měli možnost navštívit místo, které velmi dobře známe a tím se stal Tatooine a Mos Eisley.

Jak vlastně funguje fyzika vesmírných lodí?

Každý, kdo ví alespoň něco málo o tom, jak funguje vesmír, se nejednou zastavil nad tím, jak bizarně někdy vypadají boje a létání vzduchoprázdnem ve světě Star Wars. Ano nejde sice o hard-core sci-fi, ale spíše sci-fantasy, nic to ale nemění na tom, že vakuum je stále vakuum.

Mando totiž hned na začátku epizody vytáhne manévr, za který by se nemusel stydět ani Maverick z filmu Top Gun. V atmosféře to ale jde celkem jednoduše, ve vesmíru člověk většinou potřebuje raketové motory, co fungují jako brzdy. Tak či onak šlo o působivý tah.

Co Mandalorianovi vadí na droidech?

Už v první epizodě jsme měli možnost vidět, že Mando opravdu není někým, kdo důvěřuje droidům. Nejdříve odmítne speeder řízený jednotkou R2 a nyní nenechá opravářské droidy sáhnout na jeho loď. I když u nich je to i celkem pochopitelné, stačí se podívat, jakou paseku občas napáchali v Epizodě I 79 %.

Zatím s nimi byl ochotný spolupracovat jen tehdy, kdy to pro něj bylo výhodné, nebo nebyla jiná možnost. Což ukazuje i boj po boku jednotky IG-11, nebo když ve čtvrté epizodě využije dostavník řízený droidem, aby se dostal zpět ke své lodi.

Proč byla kantýna v Mos Eisley tak prázdná?

V Epizodě IV 88 % jsme měli možnost poprvé spatřit kantýnu, kam sice nemohli droidi, ale jinak to tam žilo celkem vehementně. Nyní zde sice na baru pracuje droid a i ostatní příslušníci s obvody místo mozku mají na toto místo přístup, ale celkově je tam více méně poloprázdno.

Časy se očividně změnily a s pádem Impéria je galaxie o něco volnějším místem, takže i Vnější okraj asi zažil nějaký ten odliv obyvatel. Je tedy dost možné, že se zde potulují už jen ti největší zoufalci.

Jsou Tuskeni píseční nindžové?

Další ze scén, která vnesla trochu nostalgie do tohoto dílu bylo setkání s písečnými lidmi. Už v Nové naději jsme měli šanci vidět, jak se dostali k Lukovi, aniž by si jich všiml, tehdy jsme to ale nejspíš považovali za jeho mladickou nepozornost.

Nyní se ale opakovala podobná scéna, když Mando spolu s jeho novým dočasným parťákem Torem, sledovali několik Tuskenů. Tedy Mando stál opodál a sledoval jak Toro kontroluje okolí. Když v tom dvojice písečných lidí stála vedle něj, aniž by si jich jakkoliv všiml. Možná se tito lidé dokáží pohybovat opravdu neslyšně.

Kdo je onou mysteriózní postavou na konci?

Asi největší otázka přišla až v samém závěru, a odpovědi na ní se doufejme dočkáme už v příštím díle. Z bot a pláště toho asi moc nevykoumáme, ale můžeme alespoň zažehnout motory fantazie a teorií. Jelikož se na celém projektu podílí Dave Filoni  , tak by nemuselo být žádným velkým překvapením, že uvidíme i nějaké staré známe, co třeba milovaný "kloboučník" Cad Bane?

Na toho asi nedojde, protože je to přece jen nějaká doba od jeho vystoupení v Klonových válkách, a jelikož nás čeká odhalení další důležité postavy v podání Giancarla Esposita  , tak nejspíš půjde o něj.

Mandalorian si může sundat svou helmu, má to ale drobný háček. Jon Favreau ukázal scénu ze zákulisí

A jaké jsou vaše otázky? S radostí o nich s vámi podiskutujeme níže. Další epizoda nás čeká už tento pátek.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: