Captain America: Jak dlouho by Steve Rogers přežil bez séra supervojáka? Měl celou řadu nemocí

23. 12. 2019 4 738×27 světlý/tmavý vzhled

Steve Rogers alias Captain America nakonec prožil poměrně dlouhý život. Část z něj sice strávil zmražený v arktickém ledu, ztracená léta však získal zpět poté, co Avengers během války s Thanosem přišli na způsob jak cestovat časem. Pokud by ale Rogers nedostal během druhé světové války sérum, které z něj udělalo supervojáka, zemřel by nejspíš mnohem dříve.

I just noticed Steve Rogers' list of ailments pre-serum. Besides him being little, the fact that he has all of this working against him makes him much more brave to want to serve.

Pamatujete si ještě na lékařské vyšetření, které Rogers podstoupil, když se snažil dostat do armády? Právě z něj jsme zjistili, že byl hrdina před svou proměnou sužován řadou chorob a jejich důsledků.

Spider-Man v Neuvěřitelném Hulkovi, Thanosovo mládí: 9 zajímavých nápadů, které se do MCU nedostaly

Snadno se unavil, často se nachladil a trpěl sinusitidou, tedy zánětem dutin dýchacích cest. Měl také nespecifikované neurologické problémy. Někdo z jeho blízkých také prodělal rakovinu, infarkt či srdeční chorobu.

Tyto méně vážné potíže by Steva Rogerse nejspíš samy o sobě nezahubily, dohromady ale dokáží člověku pořádně znepříjemnit život. Zvlášť, když hrdinu zároveň trápily i kritické, potenciálně smrtelné nemoci.

Rogers totiž prodělal třeba spálu, která patřila v minulém století mezi nejčastější příčiny dětských úmrtí. Na seznamu navíc nechybí ani potenciálně nebezpečná revmatická horečka, která dost možná souvisí se srdečními problémy postavy. Stevovo srdce totiž občas bilo buď nepravidelně, nebo příliš rychle či příliš pomalu. Není divu, že hrdina trpěl i potížemi s krevním tlakem.

To už je vážná diagnóza sama o sobě, list Captainových problémů ale obsahuje ještě dvě další závažné položky.

Steve měl totiž astma, které v době druhé světové války medicína nezvládala ani zdaleka tak efektivně, jako nyní. Pokud by Rogers dostal nějaký mimořádně ošklivý astmatický záchvat, mohl zemřít takřka kdykoli.

Avengers: Pět důvodů, proč byla loňská Infinity War lepší než letošní Endgame

Závěrem pak musíme zmínit, že se Cap pohyboval v okolí své matky nakažené tuberkulózou. Ta už sice byla okolo poloviny minulého století léčitelná, v době Prvního Avengera 68 % však Steve stále ještě teoreticky mohl na tuto nebezpečnou chorobu stihnout zemřít.

I pokud by se to ale nestalo, neměl by hrdina takřka jistě stejnou naději na dožití, jako jeho vrstevníci. Nebýt podaného séra, ze všeho nejspíš by předčasně zemřel na nějakou chorobu oběhového systému, máme-li tipovat.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: