Star Wars: Kathleen Kennedy dále vysvětluje, proč Colin Trevorrow odstoupil od Vzestupu Skywalkera

10. 12. 2019 2 088×92 světlý/tmavý vzhled

Od chvíle, co se režie Epizody IX ujal J. J. Abrams   se věci hýbou celkem klidně. Vzestup Skywalkera ale neměl ani zdaleka tak hladký start, jaký by si Disney nejspíš přálo, protože vše začalo odchodem původního režiséra Colina Trevorrowa  .

O tomto incidentu se nejvíce mluvilo zhruba před rokem a půl, kdy se i silně spekulovalo, co za jeho odchodem vlastně stálo. Nyní se ale podařilo Kathleen Kennedy   přesvědčit, aby k tomuto zdánlivě uzavřenému tématu ještě něco řekla.

Neřekla bych, že to neklapalo. Colin měl velkou nevýhodu v tom, že nebyl součástí od Epizody VII a nezúčastnil se prvních rozhovorů, kde se řešil celkový koncept příběhu... když jsme se dívali na jeho první nástřel, tak jsme postupně zjišťovali, že to není úplně to, co bychom chtěli... museli jsme udělat těžké rozhodnutí, jestli to dokážeme v čas upravit, nebo ne. A jak jsem řekla, Colin byl v nevýhodě, protože nepojal to všechno, co se řešilo na začátku u Epizody VII.

Když si uvědomíme, že na celou produkci většinou mají nějaké dva roky, tak je jasné, že bylo potřeba zakročit rychle a v tomto případě i razantně, aby se vše vůbec mohlo stihnout. I proto byl vybrán J. J., protože moc dobře věděl, kam by se měl příběh dostat.

Video ke Vzestupu Skywalkera nám ukazuje zákulisí celé ságy a TV spot nás vede k finální bitvě

Jestli byl tento krok k lepšímu nebo horšímu se asi nikdy nedozvíme, ale často je potřeba se nebát roztrhat původní plán a začít prostě s čistým štítem. Vzestup Skywalkera dorazí do kin už příští týden.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (9 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: