Zaklínač: Tři nové upoutávky, tři pohledy na hlavní postavy očima samotných herců. Čím seriál začne?

11. 12. 2019 2 405×15 světlý/tmavý vzhled

Netflix pokračuje ve své krasojízdě plné trailerů, teaserů, upoutávek a informací, kterými se nás snaží ještě více navnadit na blížící se seriál o Zaklínači, kde uvidíme Henry Cavilla, Anyu Chalotru a Freyu Allan jako trojlístek hlavních hrdinů. A právě tito tři herci nám představují své postavy.

Henry Cavill   nám tedy představil Geralta z Rivie známého též jako řezníka z Blavikenu, což je označení, které jsme konečně měli možnost slyšet i v samotné upoutávce. Nyní zbývá už jen Gwynbleidd, toho se ale snad dočkáme v seriálu.

Z pohledu Henryho je Geralt postavou, co nemá zrovna veselou povahu, protože jde o mutanta nenáviděného de facto všemy rasami Kontinentu. I přesto jde ale o někoho, kdo za svým tvrdým zevnějškem skrývá emoce, a i přesto, že se lidé domnívají, že Zaklínači nemohou mít emoce, tak on je schopný milovat.

Z ukázek to navíc vypadá, že i u Geralta se podíváme k jeho kořenům a spatříme ho čerstvě poté, co prošel zkouškou trav, nebo dokonce i jeho přímou zkušenost s ní.

Freya Allan   nám představuje princeznu Ciri známou též jako lvíče z Cintry. Skrze ukázku poznáváme její vztah s babičkou, královnou Calanthé. Podle Freyy je Ciri vytrvalá, paličatá a naivní, což je způsobeno hlavně tím, že nikdy vlastně neviděla reálný svět.

Celé dětství byla střežena a uzavřena uvnitř hradu v Cintře, nakonec tato bublina ale praskne, když Nilfgaardské vojsko vtrhne do města a zabije všechny, koho kdy znala. V samotné ukázce můžeme pozorovat, jak se postupně mění z princezny v onu neohroženou Ciri, bude tedy zajímavé sledovat její kompletní cestu.

Osudnými pro ni jsou poslední slova její babičky, ta jí řekne, ať najde Geralta, že on je jejím osudem. Sama v tu chvíli neví, co to úplně znamená, a ani netuší, jak ho vlastně najít, ale jde o slova, která ji ženou kupředu a dávají jí sílu přežít.

Třetí a poslední ukázku doprovází Anya Chalotra  , která nám přiblížila postavu Yennefer z Vengebergu. Z toho, co zatím víme bude její příběh o něco delší než ten, co známe z knih a díky tomu nahlédneme i do doby, kdy ještě žila se svou rodinou. Ta ji bohužel nikdy moc neuznávala, protože se narodila s pokroucenou páteří a výrůstkem na čelisti, takže byla brána jako monstrum.

Ale právě tyto nechtěné dívky jsou ideálním artiklem pro čaroděje, protože nikdo nehne ani brvou, pokud zmizí. Její cesta tedy začne jejím výcvikem v čarodějku, což ale není ani zdaleka příjemnou zkušeností.

Vše čím si musela projít, ať už jde o šikanu ze strany rodiny, nebo snahu zkrotit magii, co ji přivedla na pokraj života a smrti, to vše ji utvářelo v ženu, kterou je nyní. Sebevědomí jí rozhodně nechybí, je si vědomá svého vzhledu, a pokud je potřeba, tak dotyčného svede aby získala, co potřebuje.

Zaklínač se dočkal tří dalších ukázek, Geralt, Ciri i Yennefer se potýkají s osudem a těžkou chvílí

Každá z postav je zatím prezentována samostatně, v průběhu první řady by se ale jejich osudy měly spojit v jeden. Je ale otázkou, jak bude celý příběh vyprávěn, protože první epizodou má být povídka Menší zlo, která nám ukazuje Geralta v jeho plné síle.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Zaklínač: První série je dotočena, potvrdil Henry Cavill na svém Instagramu

31. 5. Aleš 550

Zaklínač: co se podařilo, co tak trochu, a co vůbec? Souhrn první řady o Geraltovi, Yen a Ciri

2. 1. Daniel 40357

Poslední trailer pro Zaklínače je tu, ukazuje nám nejen bitvu s Nilfgaardem a milovaného Marigolda

12. 12. Daniel 1307

Mark Hamill by si klidně zahrál nějakou postavu v Zaklínači. Koho by mohl ztvárnit?

6. 1. Daniel 1252

Zaklínač: Druhá řada nejspíš rozšířila obsazení o další hvězdu ze Hry o trůny. Koho by mohla hrát?

6. 3. Daniel 247

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 93

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 185

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 41216

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 4744

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16351

To nejzajímavější z tohoto týdne: