Proč by DC mohlo na filmové scéně v roce 2020 pokořit Marvel? Dokáže Marvel odstartovat novou éru?

12. 12. 2019 10 008×1432 světlý/tmavý vzhled

Každý rok můžeme vidět filmy se superhrdiny v hlavní roli, z větší části jde o snímky z dílny Marvel Studios, ale svůj díl nám dodává i DC. Poprvé za velmi dlouhou dobu se ale váhy vyrovnávají a s příchodem nových kousků na obou stranách není tak jasné, kdo získá více fanoušků na svou stranu a spolu s nimi i vyšší tržby.

Rok 2020 nabídne jen dva filmy z dílny Marvelu a těmi jsou Black Widow a Eternals. První zmíněný nám přináší pohled do minulosti jedné z ústředních postav Avengers, ale na druhou stranu nejde o žádný velký trhák, u kterého se očekává protržení hranice $1 miliardy. 

Druhým počinem jsou Eternals, kde už vůbec nevíme co čekat. Doposud jsme se s nimi na filmovém plátně nesetkali a mnozí fanoušci tedy ani netuší, o koho vlastně jde. Mají sice odstartovat novou éru Marvelu, je ale otázkou, jak velký boom s sebou přinesou. Ve výsledku bude hodně záležet i na tom, jak dobře dokáží tvůrci prodat hvězdné obsazení s Angelinu Jolie  , nebo Kitem Haringtonem  .

Na druhé straně vah stojí DC s dvěma velmi silnými snímky, u nich se pro změnu dá očekávat, že si pro sebe utrhnou slušný díl diváků. Wonder Woman 1984 nejspíš půjde ve stopách prvního dílu, a Birds of Prey nám dodá snímek o jedné z nejoblíbenějších postav DC, Harley Quinn. Letošní Joker 89 % navíc ukázal, že diváci milují "erkové" příběhy z tohoto světa.

Wonder Woman 1984 má první trailer. Titulní hrdinka v něm spoutala blesky

Jde tedy o dvě těžké váhy postavené proti milované špionce, jejíž osud ale každý zná, a filmu, kde nikdo pořádně neví, co čekat. Jak tento souboj dopadne ukáží jen samotná čísla na konci roku 2020, poprvé po velmi dlouhé době má ale DC opět šanci strhnout komiksové fanoušky na svou stranu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (14 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: