Pomsta Sithů: Nejsložitější boj se světelnými meči byl z filmu vystřižen, prozradil jeden z tvůrců

14. 12. 2019 18 415×152 světlý/tmavý vzhled

Který souboj se světelnými meči máte v sérii Star Wars nejraději? Fanoušci originální trilogie zmíní jistě některé střetnutí Luka Skywalkera s Darthem Vaderem, milovníci prequelů asi nejčastěji uvedou šarvátku s Darthem Maulem v závěru první epizody 79 % či finální bitvu mistra a učedníka na konci Pomsty Sithů 87 %. Pokud ale věříte koordinátorovi, který se v prequelech staral o kaskadérské kousky, ten vůbec nejlepší boj jsme nakonec vůbec neviděli.

Nick Gillard totiž odhalil, že měl Obi-Wan Kenobi před svým střetnutím s generálem Grievousem porazit kyborgovu osobní stráž, droidy IG-100 vybavené elektroholemi. Jedi měl porazit šest těchto protivníků najednou – a to tak efektním způsobem, že by se podle Gillarda stal střet tím nejúžasnějším v historii Star Wars.

Byl to ten nejkomplikovanější boj, jaký jsme kdy natočili a George [Lucas] řekl: „Moc se omlouvám, ale na pět z nich nechám spadnout kontejner.“

Herec Ewan McGregor   prý trénoval celé týdny, než zvládl složitou choreografii. V té době už byla ale produkce snímku pozadu za plánem, takže tvůrci rozhodli, že se Obi-Wan oponentů zbaví jednodušeji. Ve filmu tak nakonec hrdina pomocí Síly uvolní zmíněný kontejner a ten většinu droidů rozmačká. Kenobi už jen popraví posledního.

Nutno dodat, že fanoušci v Pomstě Sithů ani tak nepřišli zkrátka. Bojovalo se totiž mnohokrát napříč filmem a co do délky soubojů se světelnými meči snímek v rámci série dodnes přesvědčivě vede.

Poslední z Jediů po dvou letech. Známe hlavní důvody, proč snímek některé fanoušky zklamal

Jakou akci nabídne zbrusu nový Vzestup Skywalkera   se dozvíme už příští týden.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: