Jak Cameron otočil Titanic: Povíme, proč je Jackův lístek potištěn zrcadlově převráceným písmem

Datum vydání 28. 12. 2019Shlédnutí 5 454×Sdílení článku77Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Už kdysi jsme na našem webu psali o tom, že režisér Titanicu 85 % James Cameron   skutečně nechal vystavět velkou repliku titulní lodi. Ta byla přitom zcela dokončena jen z jedné poloviny, aby vypadala dobře v příslušných záběrech. Problém nastal při natáčení scény vyplutí, kdy měl být Titanic natočen k nábřeží z opačné strany. Režisérovo řešení bylo brilantní.

James Cameron jednoduše rozhodl, že natočí scénu opačně a v postprodukci ji zkrátka převrátí. To mělo zajímavý vedlejší efekt – všechno se muselo dít zrcadlově převráceně. Lidé přicházeli z opačných směrů, než jak to vypadá ve filmu, tvůrci upravili nápisy na automobilech či budovách a dokonce hercům pořídili třeba kostýmy s knoflíky na opačných stranách.

10 slavných filmových citátů. Který z nich zakřičel James Cameron, když vyhrál Oscara za Titanic?

Natáčení bylo pochopitelně za těchto podmínek dosti náročné, produkce ale ušetřila miliony dolarů za stavbu druhé části lodi. Vznikl dokonce i zrcadlově převrácený lístek pro Jacka Dawsona, který si můžete detailně prohlédnout i na internetu. Pokud umíte anglicky, další zajímavosti se dozvíte i z připojeného videa.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *