Zamilované Rudolfinum: Koncert Filmové filharmonie nabídne hudbu z Titanicu nebo Lásky nebeské

16. 12. 2019 1 377×11 světlý/tmavý vzhled

Filmová filharmonie rozezní celé Rudolfinum romantickými melodiemi z filmů napříč žánry přímo na den sv. Valentýna, tedy  14. 2. 2020. K oslavě tohoto magického zamilovaného dne si připravila skutečně pestrý program: vezměte na koncert svou drahou polovičku nebo blízkého člověka a zažijte hudbu z Titanicu 85 %, Star Wars nebo Supermana v neobvyklém spojení.

Orchestr Filmová filharmonie pokračuje ve své již 6. sezóně skutečně nabitým programem. Po koncertě SCI-FI žánru, který uvedla v listopadu 2019, přichází s něčím úplně novým a jedinečným, a to s programem k oslavě svátku zamilovaných: VALENTÝN.

Trailerová hudba: Čí práci vlastně posloucháte, když si pouštíte filmové ukázky

Ve společnosti FILMharmonie a v prostorách pražského Rudolfina mohou posluchači oslavit tento svátek bok po boku své lásky za doprovodu symfonické filmové hudby. Na své si přijdou nejen milovníci svátku zamilovaných, ale samozřejmě všichni příznivci filmových soundtracků.

Zazní výběr těch nejlepších romantických znělek skladatelů filmové hudby jako jsou John Williams  , James Horner   nebo Michael Giacchino  . Na tento výjimečný večer si pro Vás FILMharmonie připravila také bohatý doprovodný program. Na každého posluchače čeká přivítání formou welcome drinku partnera Bohemia Sekt, čokoládová pralinka partnera Lindt a na každou ženu květina od dodavatele kytic Kytky od Pepy.

Koncert tak kromě vynikajícího hudebního zážitku bude i výjimečnou společenskou událostí. Taktovky se opět ujme mladý talentovaný dirigent Josef Kurfiřt, který dirigoval již listopadový koncert SCI-FI. Spolu s hudebníky Filmharmonie hudebně nastuduje program sestavený přímo na míru posluchačům.

Dramaturgie koncertu se opět ujal ředitel orchestru Matěj Lehár. „Nejsem sice člověkem, který by vyhledával romantické filmy, ale sestavil jsem program koncertu hudebně jako vždy tak, aby si koncert užili všichni, tedy i posluchači neznalí některých titulů. O slovo se přihlásí symfonická hudba Jamese Hornera z filmů Titanic nebo Legenda o vášni 79 %, téma z filmu Vzpomínky na Afriku 85 % od Johna Barryho   nebo krásná suita Michaela Giacchina   k oscarovému filmu Vzhůru do oblak 81 %. Své zastoupení bude mít i John Williams, od kterého zazní hned několik slavných romantických písní – například z filmů Superman a Star Wars.

Láska nebeská: Mr. Bean měl hrát anděla a Kris Marshall si nenechal zaplatit

V programu nesmí chybět samozřejmě symfonické melodie z filmu Láska nebeská 86 %, které skvěle přiblíží valentýnskou atmosféru.

Symfonický orchestr FILMharmonie je mladý energický orchestr složený ze zhruba 90 členů, ať už profesionálních hudebníků, absolventů nebo studentů vysokých hudebních škol. Soustředí se převážně na koncertní provedení hudby stříbrného plátna, ale i herního světa.

Snaží se o to, aby si posluchač odnesl vždy co nejkvalitnější a největší zážitek, k tomu pomáhá velké obsazení orchestru a pestrý program – celkový zážitek je tak velkolepý.

Vstupenky na koncerty Filmové filharmonie najdete na webových stránkách orchestru www.filmharmonie.cz/vstupenky.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: