Terminátor, jak jsme ho nikdy neviděli. Čtvrtý díl měl původně skončit velice temně

1. 1. 2020 24 215×1138 světlý/tmavý vzhled

Od doby, co James Cameron   dotočil legendární Den zúčtování 91 %, to jde podle většiny fanoušků se sérií Terminátor docela z kopce. Třetí díl se ještě dočkal poměrně dobrého přijetí, čtvrtý Salvation 66 % už ale pro většinu diváků představoval zklamání. Je však zábavné přemýšlet nad tím, jak by asi lidé reagovali, kdyby tvůrci snímku použili původně plánovaný konec.

Pokud už si pořádně nevzpomínáte, jak končí současná verze snímku, v rychlosti to připomeneme. John Connor je smrtelně raněn a kyborg Marcus se rozhodne, že ho zachrání i za cenu vlastního života. Věnuje Johnovi své srdce a tím pravděpodobně zachrání lidský odboj.

Všimli jste si kaskadéra? 7 scén, v nichž se filmovým postavám změnila tvář

Jak ale krátce po premiéře prozradil sám režisér McG  , původně měl film skončit daleko temněji. Konkrétně smrtí Johna Connora, kterou se pak zbytek hlavních postav snažil utajit. Jak? Connorovo tělo nějakým způsobem spojili s mechanickou Marcusovou kostrou, aby kyborg mohl hrdinu zastupovat. To se však nestalo.

Po operaci se na Marcuse měly přijít podívat ostatní důležité postavy snímku. Kyborgovýma očima však v tu chvíli probleskla červená a Marcus přítomné Connorovy přátele a příbuzné postřílel. Zemřít měl i Kyle Reese, což asi vyvolá otázky ohledně časového paradoxu – Reese je totiž Connorovým otcem a mrtvý by se samozřejmě nemohl vydat do minulosti Johna zplodit.

Skynet každopádně vyhrál.

Asi je vám jasné, proč se tvůrci rozhodli tento konec nepoužít – byl zkrátka příliš bezútěšný. Představitel Johna Connora Christian Bale   však bojoval za to, aby se příběh Terminátora skutečně uzavřel právě takto.

„Nejsem režisér,“ okomentoval to Bale. „Objevila se jiná možnost, kterou téměř všichni krom mě považovali za lepší. Museli mě trochu přesvědčovat, ale asi je vám jasné, že o těchto věcech musí rozhodovat režisér.

Terminátor: Seřadili jsme všechny dosavadní filmy od nejlepšího po nejhorší

Jak to vidíte vy? Líbilo by se vám více, kdyby čtvrtý Terminátor skončil zničujícím vítězstvím strojů?

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: