Pomsta Sithů: V přetáčkách tvůrci opravili zásadní chybu, Padmé měla původně zradit Anakina

31. 12. 2019 17 222×174 světlý/tmavý vzhled

Před pár dny do kin vtrhl Vzestup Skywalkera  , jímž se uzavřela sequelová trilogie Star Wars. Mnozí z našich čtenářů si ale ještě zajisté dobře pamatují, jak vrcholila ta minulá, prequelová. Možná ani oni však nevědí, že se Pomsta Sithů 87 % z roku 2005 v průběhu svých příprav několikrát zásadně proměnila.

Jak už jsme na našem webu informovali v minulosti, tvůrci zprvu plánovali odhalit, že je Palpatine otcem Anakina Skywalkera, neboť ho stvořil v těle jeho matky s pomocí Síly. Do moci Temné strany se pak měl hrdina ponořit po zabití hraběte Dookua, které v původní verzi snímku přišlo teprve asi v polovině příběhu.

Viděli jsme vystřižené scény z prequelů Star Wars. Povíme, co v nich najdete!

Kdysi jsme zmínili také vystřižené scény, v nichž Padmé Amidala budovala základy Povstalecké aliance. Ty režisér George Lucas   odstranil poté, co dospěl k názoru, že už je Pomsta Sithů až příliš dlouhá. Na podlaze střižny navíc skončily i některé akční sekvence, z nichž jedna mohla být prý nejlepším soubojem se světelnými meči v historii předaleké galaxie.

V roce 2016 jsme se pak dozvěděli, že měla Padmé učinit ještě jedno důležité rozhodnutí. S Anakinem se na Mustafaru nejenom hádala, ale dokonce se jej i pokusila zabít nožem. Říznout ale nakonec nedokázala, přestože přiložila manželovi čepel ke krku. Příliš totiž Anakina milovala.

Za zmínku pak stojí ještě jedna změna, která Pomstě Sithů velmi prospěla. George Lucas v původním sestřihu zapomněl na scénu, v níž Obi-Wan Kenobi sebere ze země meč svého bývalého učedníka. Přitom ho má později darovat Lukovi Skywalkerovi, jak jsme to viděli ve čtvrté epizodě.

Star Wars: Povíme, co všechno se do sedmé epizody nevešlo

Lucas si problém uvědomil až na poslední chvíli a nakonec ještě stihl potřebný záběr dotočit. Kontinuita Star Wars tak zůstala přinejmenším v tomto ohledu netknuta.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: