Star Wars: Uvidíme v budoucnu další trilogie, nebo se předaleká galaxie vydá jinou cestou?

Datum vydání 18. 12. 2019Shlédnutí 3 298×Názory k tématu9Sdílení článku76Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Když se podíváme na filmovou minulost světa Star Wars, tak by si každý mohl myslet, že trilogie jsou způsob, jakým se bude předaleká galaxie převážně prezentovat. Doba se ale mění a s nástupem Dinsey+ to možná bude úplně jinak.

Kathleen Kennedy je toho názoru, že Star Wars opustí formát trilogií pro další série, což může znamenat, že se dočkáme podobného přístupu, jaký vidíme třeba u Marvelu nebo DC. Dostaneme úvodní film a k němu pokračování.

Velmi reálná šance ale je také ta, že uvidíme filmy pouze v podobě Rogue One nebo Sola, tedy snímků, které budou stát samostatně a zbylé větší série budou odvyprávěny úplně mimo filmová plátna prostřednictvím Disney+.

A to ve výsledku není zas tak špatné, jak ukázala aktuální trilogie, tak spolupráce v rámci tří filmů může být někdy velmi náročná, seriály se tomu ale zdá se vyhýbají a například Mandalorian 85 % u fanoušků silně boduje.

V produkci je série o Obi-Wanovi, Cassianu Andorovi a nejspíš i Darth Vaderovi, což nejsou zrovna jména, která budou vyžadovat skromný příběh a málo prostoru. Fanoušci předaleké galaxie navíc rádi pronikají do hloubky a babrají se po kolena v příběhu. 

Filmy bohužel mají jen omezený prostor a při komplikovanějších tématech je potřeba opravdu mistrovského přístupu, aby se v tom divák vyznal. A to bohužel není něco, čeho jsme se momentálně dočkali. U seriálu ale nečekáme rozuzlení během tří epizod, a tak i tvůrci mají více prostoru pro ukázání všeho, co chtějí.

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

I proto bychom se neměli vůbec divit, jestli za pár let zjistíme, že Star Wars sice vesele pokračuje dál, ale nikoliv díky filmům, ale seriálům. A jaký je váš názor, byli byste radši za filmy, nebo za seriály?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *