Netflix přišel o 1 milion diváků kvůli Disney+. Jak silně se streamovací platformy ovlivňují?

19. 12. 2019 2 975×816 světlý/tmavý vzhled

Příchod Disney+ na scénu sice potěšil diváky, ale na druhé straně spektra stojí konkurenční streamovací platformy. Většina z nich sice není ovlivně tak silně, protože mají užší spektrum diváků, ale pro Netflix by do budoucna mohlo jít o slušnou ztrátu.

Aktuální čísla ze statistik Johna Blackledge, analytika společnosti Cowen & Co., vypovídají o tom že 1 milion uživatelů, kteří by si v minulosti pořídily Netflix, sáhlo nyní po Disney+. Studie ale zároveň pokračuje tím, že z 24 milionů odběratelů na území US jich 80% vlastní také nějaké z konkurenčních předplatných.

Dalším čísla studie ukazují, že 5,8% uživatelů Netflixu zrušilo svá předplatná, aby přešlo k Disney+. Toto číslo se opět týká pouze US, takže jde zhruba o 3,6 milionu diváků. Na první pohled může jít o malá čísla, zvláště když uvážíme, že Netflix má momentálně něco kolem 160 milionů uživatelů.

Disney+ je ale online pouze jeden měsíc a navíc si ho mou pořídit pouze obyvatelé šesti vyvolených zemí. Ve chvíli, kdy zavítá do dalších regionů začnou teprve ty pravé problémy Netflixu.

Zaklínač: Tři nové upoutávky, tři pohledy na hlavní postavy očima samotných herců. Čím seriál začne?

Netflix i tak hlásí, že by měl v globálním měřítku do konce roku dosáhnout 166 milionů uživatelů, což bude nárůst o téměř 8 milionů oproti poslednímu čtvrtletí. 

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (8 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: