Star Wars: Revan povstal z Legend a stal se znovu kánonem. Kylo Ren ve filmu navštívil i Mustafar

30. 12. 2019 12 068×102 světlý/tmavý vzhled

Poslední Epizoda Ságy Skywalkerů je za námi a bohužel i přes všechny naděje ukázala, že aktuální trilogie bude vždy v našich pamětích jako nekonzistentní. I přes své chyby nám ale dokázala ukázat několik zajímavých okamžiků a dokonce oživit to, co Disney smetlo ze stolu a nazvalo Legendami.

Star Wars: Vzestup Skywalkera 65 % nám totiž obnovil jednu z nejvýraznějších postav knih a her ze Staré Republiky, Revana. V samotném filmu to sice nezaznělo, ale kniha, co vyšla k tomuto snímku prozradila, že jednotky Sith trooperů jsou rozděleny do tří legíí a každá z nich nese jméno podle jednoho z dávných Sithských lordů. 

A jedna z nich je pojmenována „Revan Legion“. Jen samotní kultisté a s nimi nejspíš i Palpatine vědí, koho tato jména představují, ale je celkem jasné, že právě tato jedna nese jméno Darth Revana, Jedie, který se stal Sithem a následně byl znovu obrácen na druhou stranu. Ale to je zas jiný příběh.

A abychom nahlédli i k největším Sithským lordů, jaké známe ze samotných filmů, tak se podíváme i na planetu, o které nejspíš ani nevíte, že byla v Epizodě IX. Během cesty Kylo Rena za navigační jednotkou jsme totiž dorazili i na Mustafar.

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Asi málokdo by poznal, že šlo o planetu, kde si Darth Vader nechal vybudovat svůj palác, ale je celkem logické, že by se tato relikvie nacházela právě u něj. Ve filmu jsme mohli letmo zahlédnout jen ruiny, kam Kylo Ren na několik okamžiků zavítal.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor