Zaklínač: Proč Henry Cavill málem oslepl při ztvárnění Geralta z Rivie?

3. 1. 2020 6 089×754 světlý/tmavý vzhled

Většina asi nepovažuje herectví za zvláště rizikové povolání, a pokud nejste Tom Cruise  , Jackie Chan   nebo v tomto případě Henry Cavill  , tak je to i pravdou. Většinou se ale zranění omezí na zlomeniny či pohmožděniny, že by někdo kvůli své roli přišel o zrak, to je celkem neslýchané.

I přesto, jak bizarně to může znít, tak právě to se málem podařilo Henrymu při natáčení Zaklínače 81 %. Důvodem byly kontaktní čočky v kombinaci s Kanárskými ostrovy.

Na Kanárský ostrovech je hodně vulkanického kamení a prachu, který je velmi lehký a prašný. Dostal se za kontaktní čočky a moje oči skončily slušně poškrábané... dost to pálilo a bolelo, ale myslel jsem si, že je to jen únavou a nedostatkem spánku, který prostě překonám.

Došlo to až do chvíle, kdy mě má technička našla ve stínu se zavřenýma očima, protože venku bylo příliš ostré světlo. Řekla mi ať si je vyndám a já jí odvětil 'ne, jsme v pohodě, dej mi jen nějaké kapky do očí a bude to dobré.' Ona si ale dupla a řekla, že zastaví natáčení, dokud si je nevyndám.

Děkujme tedy technikům a zdravotníkům na place, protože poškrábání rohovky není ničím příjemným a opravdu může způsobit poškození zraku.

Zaklínač: co se podařilo, co tak trochu, a co vůbec? Souhrn první řady o Geraltovi, Yen a Ciri

Snad si tedy tvrdohlavý Cavill dá pro příště trochu větší pozor, protože slepý zaklínač toho moc neudělá. Momentálně Netflix pracuje na druhé sérii, která opět bude pod taktovkou Lauren S. Hissrich   a měla by nám ukázat začátek příběhu, kde nejspíš uvidíme už i třeba zaklínačskou pevnost Kaer Morhen.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (7 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: