Marvel: Kevin Feige prozradil, čím ho Harry Potter inspiroval při tvorbě superhrdinského vesmíru

7. 1. 2020 3 881×50 světlý/tmavý vzhled

Producenta Kevina Feigeho   jistě znáte jako jednoho z hlavních architektů propojeného superhrdinského vesmíru MCU. Tušili jste ale, že ho při vytváření marveláckých snímků inspirovala série o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, respektive její filmová verze? Feige to odhalil ještě v prosinci.

Vždycky jsem šel na Harryho Pottera během úvodního víkendu. Podíval jsem se, užil jsem si to a pak jsem to všechno zapomněl a nepřemýšlel o tom, dokud nedorazil další díl. A ty filmy byly tak skvěle udělané, že jsem se zvládal orientovat. (...)

Samozřejmě se vsadím, že kdybych každý z nich viděl desetkrát a četl i knihy, všiml bych si tuctů dalších věcí a ocenil bych je, ale nikdy mi nepřekážely v užívání si samotného příběhu.

O něco podobného se snažíme i my. Pokud easter eggy nebo třeba reference překážejí vyprávěnému příběhu, takže si nezasvěcení říkají: „Co to je? Co se děje?“, snažíme se zpravidla trochu ubrat.

Harry Potter: 10 nejlepších scén z filmů, které nenajdete v knižní předloze

Nutno podotknout, že se Marvelu zatím balancovat mezi zapřisáhlými fanoušky a běžnými návštěvníky kin vesměs docela dobře dařilo. Otázkou zůstává, zda v tom tvůrci budou schopni pokračovat i nyní, když se univerzum rozroste o celou řadu nových seriálů.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: