Star Wars: Původ Rey ve Vzestupu Skywalkera dává smysl i přes osmou epizodu, myslí si scénárista

7. 1. 2020 12 400×249 světlý/tmavý vzhled

Poslední z Jediů 71 % přišel před dvěma lety s překvapivým odhalením. Rodiče Rey nebyli vůbec důležití. Svou dceru podle slov Kyla Rena prodali za peníze na alkohol a hrdinka tak v příběhu nemá žádné místo. Proto mnohé fanoušky překvapilo, když se v novém Vzestupu Skywalkera 65 % ukázalo, že je Rey vnučkou samotného císaře Palpatina.

Scénárista Chris Terrio   nyní prozradil, jak přesně tvůrci uvažovali:

J. J. [Abrams]   se vždy domníval, že by měla dostat ty nejhorší možné zprávy. V jistém smyslu bylo pro Rey v osmé epizodě tou nejhorší zprávou, že je jen dítětem obchodníků s harampádím, což je pravda. Nic z toho tento film nepopírá, jenom je [Rey] potomkem někoho, kdo zosobňuje pravý opak všeho, co reprezentují Skywalkeři.

8 vedlejších padouchů, kteří byli děsivější, než ti hlavní

Takové vysvětlení jistě bude mnoha fanouškům stačit, zejména příznivci Posledního z Jediů 71 % ale budou nejspíš i nadále ve Vzestupu Skywalkera vidět pokus o přepis historie ságy tak, aby lépe odpovídal vizi staronového režiséra J. J. Abramse. Jen s hodně přimhouřenýma očima totiž můžeme věřit tomu, že otec Rey – císařův syn – nebyl ničím důležitý, jak tvrdil Kylo Ren v minulé epizodě.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (24 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: