Studiu Warner Bros. bude pomáhat umělá inteligence v rozhodování o tom, co točit, a co ne

9. 1. 2020 1 131×2 světlý/tmavý vzhled

Nemilosrdnost filmového průmyslu jsme mohli vidět například v případě filmové série Divergence 65 %, nebo Eragona 48 %, oba projekty se jen stěží zaplatily a zodpovědná studia od nich upustila. Do budoucna by se ale mohlo změnit, jak vlastně budou tvůrci přistupovat k filmům, které čekají na schválení a třeba se díky tomu i vyvarovat mnohým přešlapům.

A to je i případ studia Warner Bros., které spojilo síly se společností Cinelytic. Ta vytvořila AI neboli umělou inteligenci, co se zabývá analýzou předložených dat a na jejich základě je schopná vypočítat, jak velkou šanci má daný film na aktuálním trhu.

Tento program ale nemá za cíl nahradit lidské zaměstnance, jen by měl urychlit celý proces schvalování filmů. Díky Cinelytic AI by měla analýza trvat jen několik hodin namísto dnů až týdnů.

Proč Henry Cavill málem oslepl při ztvárnění Geralta z Rivie?

Je ale otázkou, jak velký dopad bude mít na budoucnost filmového průmyslu, protože většina nepovedených filmů nevzniká kvůli špatnému načasování, ale spíše špatné produkci. Uvidíme tedy, co, a jestli vůbec něco, bude jinak.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: